Spragnieni nowości z polskiej rap-gry? Przedstawiamy kolejna nową piosenkę, która ukazuje się tej jesieni na rodzimym hip-hopowym podwórku.

„Nie obrażaj się” to singiel promujący album „Wilczy humor” – kreatywną i pełną ironii podroż po różnych gatunkach i konwencjach.

Album został świetnie przyjęty przez fanów, a także doceniony przez krytykę (m.in. płyta roku wg TVP Kultura czy nominacja do Fryderyka – Album roku hip-hop). Płyta dotarła do 3-ciego miejsca listy Olis – najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Zespół zagrał na gali Fryderyków oraz na Opene’erze i Męskim Graniu docierając z powodzeniem do szerokich mas odbiorców.

Projekt Bisz/Radex tworzą lider zespołu Pustki – Radek Łukasiewicz oraz uznany bydgoski raper BISZ. Do wykonywania albumu na koncertach został powołany specjalny skład, w którym biorą udział Jacek Kita, pianista jazzowy (m.in. Levity, incarNations) oraz perkusista młodego pokolenia Aleksander Orłowski (Magnificent Muttley, Smolik//Kev Fox).

„Nie obrażaj się” to utwór, od którego się wszystko zaczęło – wspomina Radex Łukasiewicz. „To był pierwszy bit jaki zrobiłem i podskórnie czułem, że nie nadaje się na „normalną” piosenkę, wysłałem go Biszowi i od razu odpowiedział, że go rezerwuje. Po czym napisał tekst o problemach codzienności, w którym brzmi jakby rozmawiał ze swoją żoną. Kilka miesięcy później umówiliśmy się na nagranie całej płyty. Tak powstał „Wilczy humor”, który zamykamy klamrą teledysku i wydania na winylu.”

Razem z singlem i klipem „Nie obrażaj się” swoją premierę ma album „Wilczy humor” w wersji winylowej.

Najbliższe koncerty:

30.11 – Warszawa, Grizzly Gin Bar
03.12 – Kraków, klub Zaścianek

Nie ma więcej wpisów