Po ponad rocznej przerwie Spoiwo wraca do stolicy, by zagrać ostatni koncert w ramach trasy koncertowej promującej debiutancką płytę „Salute Solitude!”. Ponownie grupa pojawi się na scenie dopiero w przyszłym roku i to z nowym materiałem.

Jak zapowiadają muzycy koncert w Warszawie ma być zwieńczeniem trasy, która rozpoczęła się koncertem na OFF Festivalu, a swoją kontynuację miała w kilku krajach europejskich m.in. Słowacji, Austrii, Szwajcarii, Francji, Belgii, Holandii, a także w Niemczech i we Włoszech. Dzień przed Warszawą grupa zagra jeszcze z Tides From Nebula w łódzkiej Scenografii.

SPOIWO znane jest przede wszystkim z umiejętnego łączenia gatunków: post-rocka, shoegaze’u, czy muzyki filmowej doprawionej ambientowymi smaczkami. Fascynacja kinem widoczna jest zresztą nie tylko w muzyce, ale także w teledyskach grupy. Obraz do „Skin” wyreżyserował Kristof Brandl (który również stworzył film dla Skrillexa), a autorem wizualizacji „Years of Silence” jest z kolei utalentowany David Lindberg.

Od momentu wydania „Salute Solitude” zrobiło się o nich głośnio. Album zebrał bardzo dobre recenzje zarówno w prasie polskiej, jak i zagranicznej, co owocowało również wieloma nominacjami i nagrodami. SPOIWO zostało nominowane do nagrody „Pomorskie Sztormy” w kategorii „Odkrycie Roku”. Zespół został też wybrany przez największą międzynarodową społeczność postrockową internetu jako najlepszy nowy zespół 2015 roku, zaś debiutancki album jako 11 najlepszy postrockowy album 2015 roku. „Salute Solitude” zostało uznane przez najważniejszy holenderski portal postrockerNL za najlepszy postrockowy album 2015 roku. Polski portal post-rock pl uznał SPOIWO najlepszym debiutantem 2015 roku, a album „Salute Solitude” za najlepszy polski album postrockowy 2015 roku. Zespół został nominowany do Pomorskiej Nagrody Muzycznej DOKI 2015 w trzech kategoriach: Album Roku, Artysta Roku, oraz Nowa Twarz i zwyciężył w kategorii Nowa Twarz. W 2016 roku zespół został wybrany przez jury DOKI Najlepszym Zespołem Koncertowym.

W warszawskich Chmurach przed Spoiwem zagra zespół Moonzibar to trzyosobowy zespoł z Warszawy, który zawiązał się na początku 2016 roku. 3.11.2017 ukazała się ich debiutancka płyta w label’u Trzy Szóstki. Zawiera ona osiem utworów melancholijnego indie podrapanego post rockiem.

Kiedy: 01.12
Gdzie: Łódź, Scenografia (Zachodnia 81)
Wstęp: 39 / 50 PLN

Kiedy: 02.12
Gdzie: Warszawa, Chmury (11 listopada 22)
Wstęp: 20 / 25 PLN

Nie ma więcej wpisów