Chociaż już EP-ka „Thales One” z 2009 roku sporo namieszała na polskiej scenie muzyki elektronicznej, to debiutancki self-titled z 2012 roku przyniósł triu Kamp! należytą rozpoznawalność. W piątą rocznicę tego wydarzenia grupa zagra specjalny koncert w Poznaniu.

Album „Kamp!” można chyba klasyfikować jako pewien przełom w polskiej muzyce elektronicznej. Na scenie pojawiła się w końcu płyta, która łączyła zachodnie mody w jedną nośną mieszankę, zdobywającą rozgłos nawet poza zainteresowaną grupą docelową. Nu-disco, chillwave i synthpop rzadko kiedy przejawiają taki potencjał rozrywkowo-taneczny, jaki zdołały ujawnić na singlach „Cairo”, „Distance of the Modern Hearts” czy „Can’t You Wait”. I chociaż zespół znajduje się teraz w zupełnie innym miejscu kariery, szukając nowych brzmień, ciągle to właśnie materiał z „Kamp!” rozgrzewa publikę na koncertach i powoduje największą ekscytację tłumu.

Jest więc co świętować, szczególnie że pół dekady od premiery materiału minie dokładnie 23 listopada. Z tej okazji zespół wprowadził do obiegu wersję albumu wydaną na dwóch białych płytach winylowych, bonusowo z utworem „Swimmers”. Można ją zamówić w oficjalnym sklepie zespołu.

Co jednak jeszcze ważniejsze, już dzień po urodzinach albumu odbędzie się specjalny koncert w poznańskim klubie Tama. W jego ramach zespół wróci do przeszłości i odegra swój debiut, w tym dawno niesłyszane na koncertach utwory. Taka okazja może się już nie powtórzyć!

Kiedy: 24.11
Gdzie: Poznań, Klub Tama (ul. Niezłomnych 2)
Start: 19:00
Wstęp: 45 PLN

Nie ma więcej wpisów