Polska artystka niemieckiego pochodzenia bardzo szybko zdążyła się rozgościć na rodzimej scenie. Po pierwszych krokach w postaci singli „This Thing Called Love” i „Do It Right” sprzed dwóch lat, ugruntowała swoją pozycję EP-ką „Enuff” z końcówki ubiegłego roku, występując w międzyczasie na Open’erze, Orange Warsaw Festivalu i Up to Date.

Płyta „Flashback” zaplanowana jest na 19 stycznia. Stanowi naturalny etap rozwoju kariery wokalistki, na który składa się poszerzone koncertowe doświadczenie i nawiązanie wachlarza producenckich znajomości. Trzon inspiracji pozostaje jednak ten sam – współczesne r&b, nawiązujące w dużej mierze do miejskiej kultury i hip hopowej stylistyki. Obracanie się w takich muzycznych klimatach pozwala niektórym przyrównywać ją do Banks, FKA twigs albo The Weeknda. Rosalie. wyróżnia się jednak nie tylko wyjątkowym wokalem, ale też songwriterskimi zdolnościami i umiejętnością wprawnego doboru producentów. Współpracowała już m. in. z Mateuszem Gudelem z duetu Małe Miasta, Jordahem czy MIN t.

Przy zaprezentowanym dzisiaj singlu „A Pamiętasz?” wspierał ją Suwal (znany ze współpracy z Michałem Sobierajskim w ramach kompilacji Heartbreaks & Promises z ubiegłego roku). Nie jest to odkrywanie nowych dźwiękowych rejonów, a doskonalenie się w tych, w których Rosalie. dała się bardzo dobrze poznać. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Wacława Mączyńskiego. Za zdjęcia odpowiada Kuba Lorenc.

Nad procesem nagrywania albumu czuwał Envee. Płyta zostanie wydana nakładem wytwórni Alkopoligamia.com. Więcej szczegółów poznamy już niedługo.

Nie ma więcej wpisów