Kolejny milowy krok stawiają organizatorzy warszawskiego Instytutu – nie wystarczają im już przygotowywane z rozmachem imprezy w stolicy Polski i postawili na nowy festiwal na światowej mapie muzyki elektronicznej. Co trzeba o nim wiedzieć?

  • Instytut Festival zaplanowany jest na 22 i 23 czerwca 2018. Choć ostatnie edycje instytutu miały już charakter mini festiwalu i cieszyły się zainteresowaniem przekraczającym wszelkie pierwotne założenia oraz statusem SOLD OUT, tak teraz wydarzenie to będzie trwać o jeden dzień więcej, a oprócz muzyki organizatorzy postanowili postawić na dodatkowe atrakcje dla uczestników.
  • Tym razem nie surowe olbrzymie hale badawcze laboratorium Instytutu Energetyki w Warszawie, ale twierdza Modlin będzie przeżywać prawdziwe oblężenie technomaniaków. Cytadela Twierdzy Modlin to unikat na skalę światową – najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie. Spektakularna forteca położona jest w samym sercu Polski, u zbiegu trzech rzek: Wisły, Narwi i Bugu w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych piaszczystych plaż skrytych pośród lasów oraz zjawiskowych ruin zabytkowego spichlerza. Twierdza Modlin to także ponad 200 lat burzliwej historii. O tę perłę Napoleona i Cara Mikołaja I walczyli Polacy, Francuzi, Rosjanie oraz Niemcy.
  • Dalej na festiwalowiczów będą czekać trzy sceny: MAIN, RAVE oraz UNDERGROUND. Wystąpią na nich starannie wyselekcjonowani artyści reprezentujący różne nurty muzyki elektronicznej. Cały event scalać będzie koncepcja Music & Art, bowiem do Modlina przyjadą najciekawsi artyści sceny street-artowej, dzięki czemu fani będą mogli przeżyć całe spektrum doznań audiowizualnych.
  • Przez niemal 20 lat INSTYTUT stworzył unikatową markę imprezową, a w Polsce od początku był pionierem w dziedzinie imprez z muzyką elektroniczną. Jego organizatorzy zawsze stawiają na energię, jaką niesie ze sobą publiczność wybierająca się na wydarzenia oraz bezgraniczną miłość do muzyki. Dlatego Instytut Festival nie chce być kolejnym letnim festiwalem muzycznym, ale ogromnym świętem dla wszystkich miłośników elektroniki, których łączą wspólne zainteresowania i doświadczenia.

Nie omieszkamy informować Was o kolejnych ogłoszeniach z instytutowego frontu – save the date!

Nie ma więcej wpisów