Do zbliżającej się coraz większymi krokami czwartej edycji miejskiego festiwalu dołączyło znaczne grono artystów. Będzie ich można oglądać w lutym i marcu przyszłego roku w różnych miejscówkach Warszawy. Przedstawiamy pełne ogłoszenia WWW z ostatnich kilku tygodni.

Największą gwiazdą z kompletu niedawnych ogłoszeń jest z pewnością King Krule. Artysta wielu wcieleń, który w końcu powrócił pod swoją główną marką, wydając album „The Ooz”. Już teraz uznany za jeden z najlepszych w tym roku, jest świetnym pretekstem do wizyty Brytyjczyka w Polsce. Muzyk zaprezentuje swoją unikalną mieszankę różnorakich stylów, od post-punka, przez jazz rock na dubie kończąc, w klubie Progresja 16 lutego.

Również w tej samej lokacji pojawi się 8 marca Playboi Carti. Raper w ostatnich miesiącach zanotował znaczny przyrost popularności, spowodowany głównie premierą hitowego singla ‚Magnolia”. Nie stanowi on jednak początku jego kariery, wszak Carti rozpoczynał już w 2012 roku, by trzy lata później wypłynąć na szersze wody singlami „Broke Boi” i „Fetti”. Jego mixtape „Playboi Carti” z tego roku, wzbudził ogromne zainteresowanie słuchaczy i mediów i jest jednym z najgłośniej komentowanych wydawnictw hip-hopowych roku. Raper wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Boy Pablo to ktoś w rodzaju młodszego brata Maca DeMarco. Będący pod silnym wpływem charyzmatycznego Amerykanina artysta zmyślnie łączy indie pop z dream popem i posypką z psychodelii, czasami pozostając oryginalnym, innym razem nie kryjąc swoich inspiracji. Stoi jednak dopiero na początku swojej kariery i sporo ma jeszcze przed sobą, może się więc okazać, że nieraz zaskoczy. Po raz pierwszy będzie miał szansę 25 lutego w Pogłosie.

Junglepussy to kolejna przedstawicielka rapu na WWW. Pierwszy raz można było o niej usłyszeć w 2013 roku, a już rok później wydała mixtape z przebojowym utworem „Nah”. Jej twórczość potrafi być ostra, ale często nawiązuje też do rapu z wschodniego wybrzeża, opartego na soulowych bitach. Teraz artystka pracuje nad nowym albumem, istnieje więc szansa na dużą dawkę premierowych nagrań podczas koncertu, dodajmy, pierwszego w Polsce. Odbędzie się on 26 lutego w Barze Studio.

Okazuje się jednak, że ogromnym zainteresowaniem cieszy się również rap z naszego podwórka. Jan, znany pod pseudonimem Otsochodzi, wystąpi w marcu w Warszawie dwa razy. Oba koncerty są już wyprzedane, a jeden z nich odbywa się właśnie w ramach World Wide Warsaw. Artysta diametralnie zmienił swoją ścieżkę – po wydanym w zeszłym roku albumie „Slam”, nawiązującym do klasycznego hip-hopu, postanowił zabawić się z newschoolem i trap rapem, czego wynikiem jest krążek „Nowy kolor”. Wypełniony ironią, humorem, ciekawymi występami gościnnymi i nietypowym flow rapera, silnie inspirowanym Lilem Uzi Vertem, okazał się jednym z najlepszych rapowych wydawnictw tego roku w Polsce. Odnajdujący się w każdej konwencji raper wystąpi 10 marca w klubie Hydrozagadka.

Amp Fiddler to dla fanów funku człowiek-legenda. Były członek Parliament i Funkadelic oraz długoletni współpracownik Prince’a, Q-Tipa i Jamiroquai jest mistrzem klawiszy i zobaczenie go na scenie to nie lada gratka, szczególnie gdy dobra zabawa w pulsujących rytmach jest akurat czymś pożądanym. 3 marca w klubie Jasna 1 wystąpi również warszawski zespół P.Unity. Obracający się w funkowych klimatach dziewięcioosobowy kolektyw eksperymentuje też z rapem i elektroniką. W 2016 roku grupa wydała debiutancką EP-kę ‚Mango”, która tylko potwierdza jej zdolność do bujania słuchaczem.

Bilety na wszystkie wydarzenia (o ile są jeszcze dostępne) można kupić za pośrednictwem aplikacji Going. Podczas festiwalu wystąpią jeszcze Kelela i Rejjie Snow, a podobno to nie koniec ogłoszeń. Warto je śledzić na facebookowej stronie imprezy. Zapowiada się gorący czas!

Nie ma więcej wpisów