Również w przypadku ostatnich dni roku, krakowski klub Szpitalna 1 planuje uskutecznić dłuższą ich celebrację w formie trzydniowego weekendu. Nazira, Morskie Oko, Broken English Club oraz Kris Baha podsumują mijający 2017 oraz przywitają hucznie nadchodzący 2018.

Celebrację pożegnania starego roku otworzy impreza „Szpitalna 1 prezentuje”, której gwiazdą będzie pochodzący z Wielkiej Brytanii Broken English Club, który obecny jest na scenie od ponad 20 lat. To jeden z najbardziej płodnych, a tym samym i najważniejszych reprezentantów sceny UK techno. Broken English Club to mroczniejsze, zdecydowanie bardziej EBM-owe oblicze Olivera Ho, artysty znanego ze swojego nieszablonowego podejścia do tworzenia muzyki, w której słychać głęboką inspirację jazzem, rockiem i awangardą. Ostatni album wydany w amerykańskiej oficynie L.I.E.S., muzyk określa jako „portret dźwiękowy dziwnego i jałowego wschodniego wybrzeża w Anglii, zwanego Dungeness”. Obok Broken English Club wystąpią m.in. DJ Huragan, młody polski DJ, znany z występów na imprezach z cyklu Brutaż i Syntetyk.

Wigilię Sylwestra uświetni wizyta pochodzącego z Australii Krisa Baha, który na Szpitalnej wystąpi w ramach cyklu „Szum”. Taneczny EBM wypełniony elektroloopami, z oldschoolowymi syntezatorami i klimatem chicago house to nie lada gratka dla osób poszukujących na parkiecie nietypowych dźwięków. Wraz z nim wystąpi m.in. DJ Hirax czy rezydentka Szpitalnej 1 i kuratorka cyklu Charlie.

W sylwestra wystąpią przyjaciele i rezydenci klubu, którzy są z nim od samego początku. Usłyszymy Nazirę, DJ-kę oraz działaczkę kulturową z Kazachstanu, projekt Morskie Oko, nietypowe połączenie muzyki tworzonej na żywo wraz z setem dj-skim, za którym stoją reprezentanci Radar crew: Chino i Olivia oraz dyrektor kreatywny festiwalu Nachtdigital Steffen Bennemann. Będzie nostalgicznie i w klimacie złotych lat 90-tych, traktowanych oczywiście trochę z przymrużeniem oka.

Szpitalna 1 to największy klub w Krakowie regularnie prezentujący niezależną muzykę elektroniczną najwyższej klasy oraz tworzący klubowy klimat miasta. Miejsce znane jest też z angażowania się w zróżnicowane akcje społeczne, nieszablonowego podejścia do szerzenia kultury klubowej oraz organizowania wydarzeń muzycznych nie tylko w weekendy, ale również w ciągu tygodnia.  W ciągu ostatnich 12 miesięcy w klubie wystąpili m.in. Abdulla Rashim, Alessandro Adriani, Lee Gamble, Ron Morelli, Xosar, Dietroiter, Manni Dee, Stranger, Borusiade, DJ Assault, Kyle Hall, Edmundy, Black Merlin, Nthng, Monya, The Exaltics i wielu innych. Dzięki współpracy z Unsound Festival i londyńskim radiem NTS w trakcie tygodnia festiwalowego w październiku na Szpitalnej 1 wystąpili Octo Octa, Phlip Sherburne, Noncompliant, Moor Mother, Batu, 1988 czy Ter. Oprócz tego Nina Kraviz wraz z Mumdance zagrali seta dla Rinse FM, którego zapis dostępny jest na Soundcloud artysty.

Cieszy wiadomość, że w nadchodzącym roku klub nie zmienia obranego kierunku muzycznego. Już w tym momencie możemy zdradzić, że  w pierwszych tygodniach gościć będzie między innymi Parrisha Smitha, ABSL, C.J. Hartmanna, czy Octo Octę. Poniżej najbliższe plany klubu – oto Szpitalna 1 na sylwestra:

29.12 Szpitalna 1 pres. Broken English Club live

30.12 Szum no 31 w/ Kris Baha

31.12 Sylwester z Jedynką: Przyjaciele – Nazira, Morskie Oko i Wszyscy

Wejściówki do nabycia poprzez platformę Goout w formie biletów na pojedyncze wydarzenia lub zbiorczego karnetu.

Nie ma więcej wpisów