Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

 

Kończymy trzeci tydzień nowego roku i powoli zaczynamy się rozkręcać muzycznie. Tym razem swoje wydawnictwa zaprezentowali: xxxy („A Fleeting Moment” EP), tUnE-yArDs („I can feel you creep into my private life”), Salad Boys („This Is Glue”), First Aid Kit („Ruins”), Belle & Sebastian („How to Solve Our Human Problems – Part 2” EP), Wafia („VIII”), They Might Be Giants („I Like Fun”), Porches. („The House”), Glen Hansard („Between Two Shores”), The Go! Team („Semicircle”), Fall Out Boy („M A N I A”) oraz Sin Fang, Sóley & Örvar Smárason („Team Dreams”).

 Wciąż nie możemy przyzwyczaić się do nowej nazwy zespołu Preoccupations (dawniej Viet Cong). To jednak nie przeszkadza nam cieszyć się ich muzyką. Panowie przygotowują się do wydania swojego nowego albumu zatytułowanego „New Material”. Ten jakże zaskakująco nazwany krążek pojawi się na rynku 23 marca, a według głównodowodzącego projektem, Matta Flegel, będzie to oda do depresji. Nastrój podkreśla singiel „Espionage”. Czujemy się jakby bardziej zachęceni.

 Według słów Moby’ego, w lutym zeszłego roku doszło do jego kontaktu ze służbami CIA, które miało nakłaniać go do wyjawienia informacji o zaprzysiężonym właśnie prezydencie – Donaldzie Trumpie. O wyborze kandydata do tej zaszczytnej roli zdecydowała popularność internetowa. Wygląda bowiem na to, że Moby ma zasięg większy niż służby USA. Cóż, nie wiemy jak bardzo można ufać osobom, które uważają, że od czasu albumu „Play” Moby’ego dalej można uważać za postać znaczącą na scenie muzycznej oraz w social media.

 Kylie Minogue zapowiada nowy, 14 w karierze solowy album studyjny. „Golden” pojawi się 6 kwietnia, a zapowiada go utwór „Dancing”. Już na pierwszy rzut oka i ucha widać, że u Kylie nic się nie zmienia – dalej króluje prostota.

♦  Młodszy, nieznany brat Ryana Goslinga, czyli Peter Michel, powraca z nowym albumem. Zapowiedziany album Hibou nosi nazwę „Something Familiar” i pojawi się 2 marca dzięki Barsuk Records. Muzyk z Seattle ma na swoim koncie , które nagrywał w domowym zaciszu własnej szafy. Tym razem album został wypracowany z zespołem w studiu nagraniowym. Pierwszym singlem z krążka jest „Fall Into’, w którym rzeczywiście dzieje się więcej.

♦ Jeśli wydawać by się mogło, że nasza miłość do Toma Hardy’ego nie mogła być większa, rok 2018 przynosi niespodziankę. Okazuje się, że aktor w swoim repertuarze ma też role śpiewane, a raczej… rapowane. Nim bowiem stał się rozpoznawalny dzięki rolom z wielkiego i małego ekranu, Brytyjczyk próbował swoich sił w muzyce. Na przełomie wieków powstał więc mixtape zatytułowany „Falling on Your Arse in 1999”, który był dziełem Tommy No. 1 (Hardy) i Eddie Too Tall (Edward Tracy). Nieskończone prace zostały opublikowane ostatnio przez tego drugiego, który swego czasu odpowiedzialny był za warstwę muzyczną przedsięwzięcia. Wszystkie 18 utworów do wysłuchania na profilu Bandcamp.

 Na koniec zrobi się bardzo smutno. Oto bowiem na początku tego tygodnia pożegnaliśmy Dolores O’Riordan, 46-letnią wokalistkę The Cranberries. Artystka zmarła w Londynie podczas sesji nagraniowej, a okoliczności jej śmierci nie są jeszcze znane. Zespół po wydaniu pięciu albumów i zawieszeniu działalności powrócił w 2012 roku z krążkiem „Roses”, a w zeszłym wydał „Something Else” – zbiór swoich największych kawałków w wersjach akustycznych. Obecnie Irlandczycy nagrywali materiał na swoje następne wydawnictwo.


w tym tygodniu także:
>> Justin Timberlake – „Supplies”
>> Produkujesz bity? Zgłoś sie na konkurs dla producentów Made In Poland!

>> Kolejni artyści OFF Festival 2018
>> World Wide Warsaw szykuje się do startu
>> SETH TROXLER: „W Europie muzyka taneczna jest częścią kultury”

Nie ma więcej wpisów