Projekt New kids from the Bloc, prezentujący najciekawszą muzykę z Europy Wschodniej, zaprasza na potrójny koncert w poznańskiej Klubokawiarni Meskalina.

W czwartkowy wieczór na scenie wystąpi jeden zespół z Polski i dwa zza granicy. Rodzimym reprezentantem będzie grupa Lor. Dziewczęcy kwartet działa już od trzech lat i sukcesywnie zdobywa coraz większą rozpoznawalność, zarówno dzięki swojej twórczości, jak i ciepłu płynącemu od samych artystek. Potwierdzi to każdy obecny na którymkolwiek z ich koncertów – są one pełne interakcji ze słuchaczami, a opowieści tekściarki, Pauliny, służą utkaniu sieci porozumienia i stanowią dodatkowy – obok muzyki Julii Błachuty i Julii Skiby i pięknego śpiewu Jagody – strumień przekazu wrażliwości. Niemal dziecięcej wrażliwości, wszak dziewczyny należą do młodszej części społeczeństwa. Występ na OFF Festivalu tylko potwierdził, że sława ma szanse niedługo je dosięgnąć, może warto więc posłuchać Lor na żywo właśnie teraz.

Tolstoys pochodzą ze Słowacji i z Lor z pewnością łączy ich muzyczna delikatność. Jest jednak wyrażana innymi środkami. Słowacka grupa pod przewodnictwem Eli Talstovej emocje oddaje za pomocą dream popowych aranżacji, niepozbawionych jednak smyczków i górującego nad wszystkim wokalu. Trochę czuć tu Daughter, a to zdecydowanie zaleta. Debiutancki album grupy ukazał się w październiku ubiegłego roku i nosi tytuł „Botanika”. Jak jeden z ciekawszych zespołów z Bratysławy zabrzmi na żywo?

Norbert Kristof na węgierskiej scenie jest już starym wyjadaczem. Przez ponad dekadę muzycznej działalności obdarzył fanów kompletem 14 EP-ek i albumów, świadczących o jego nieposkromionym zapędzie twórczym. Chociaż jego styl wymaga, aby od razu doczepić mu łatkę folkowego singera-songwritera, często swoją twórczość opiera na innych fundamentach, znacznie bardziej zaskakujących (The Cure w „Earth”?). Komponuje również muzykę do reklam i telewizji. Węgier ma zadatki, aby zostać czarnym koniem wieczoru.

Koncert odbędzie się 22 lutego w poznańskiej Klubokawiarni Meskalina (Stary Rynek 6). Start o godzinie 19:00. Bilety można nabyć tutaj w cenie 20 PLN.

 

Nie ma więcej wpisów