Dziewięciu niebanalnych artystów z siedmiu krajów dołącza do line-upu tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Kto wystąpi na terenie Muzeum Śląskiego pod koniec czerwca (28.06-01.07.2018)?

Niesamowitą gratką dla fanów The Knife będzie solowy występ jej wokalistki – Fever Ray, która zagra na Festiwalu w ramach swojej pierwszej trasy koncertowej od ośmiu lat. Po wydaniu w 2017 doskonale przyjętego albumu „Plunge” artystka rusza w świat i nie omieszka zaprezentować w Katowicach swojej wizji chłodnego, melancholijnego electropopu w najlepszym wydaniu.

Po raz kolejny do Katowic wraca też zespół Son Lux z USA, w swojej twórczości oscylujący wokół trip-hopu i ambientu w lekko psychodelicznym wydaniu.

Z pewnością niezapomnianym wydarzeniem będą koncerty projektów Uwe Schmidta, czyli Señor Coconut i Flanger (z Burntem Friedmanem), prezentujących rozwinięcie dziedzictwa muzyki jazzowej i latynoskiej. Poza tym – projekt Sote, czyli wariacje na temat tradycyjnej muzyki perskiej w zaawansowanej technologicznej odsłonie oraz legenda francuskiego electro – The Hacker w wersji live.

Swoją siłę pokażą także kobiety – DJ-ki: Courtesy (urodzona w Grenlandii, ale wychowana w Danii), Tijana T z Serbii oraz Jlin – wschodząca gwiazda footworku ze Stanów Zjednoczonych. Tijana T z twarzy festiwalu Exit w Serbii stała się europejską gwiazdą muzyki klubowej i słynie z gustownych setów techno, z kolei Courtesy opiera swoje sety również o techno w mroczniejszej wersji, ale nie boi się też electro czy industriali.

Jeśli wierzyć organizatorom Elektroklubu – na tegorocznej edycji festiwalu pojawi się też Moritz von Oswald, który niestety nie mógł dolecieć na występ w Katowicach 27 stycznia.

Nie ma więcej wpisów