Islandzki kwartet ponownie pojawi w Polsce. Po udanych zeszłorocznych odwiedzinach i wyprzedanych koncertach wystąpi w Sopocie i Warszawie.

Przygoda Vök z Polską, jeszcze za czasów, gdy byli niemal całkowicie nieznanym zespołem, rozpoczęła się od Halfway Festival. Zespół wystąpił podczas czwartej edycji festiwalu, a więc w 2015 roku, i od razu zjednał sobie grono oddanych fanów. Dzięki temu grupa pojawiała się regularnie w Polsce w kolejnych latach, w międzyczasie stając się coraz bardziej znaczącą na islandzkiej scenie. Niemal rok temu, w kwietniu, ukazał się ich debiutancki album zatytułowany „Figure”. Następca EP-ki „Circles” zebrał przychylne recenzje, jeszcze bardziej gruntując pozycję młodej grupy, jednocześnie rozwijając ich koncept na eteryczną indietronicę.

Obecnie Vök koncertują w Europie, w ciągu dwóch miesięcy mają w planach zagrać blisko trzydzieści koncertów. Promują nie tylko swój debiutancki album, ale też niedawną EP-kę z remiksami. Polskę odwiedzą po koniec lutego. Zagrają w Sopocie (27.02 – Sfinks700) i Warszawie (28.02 – Niebo). Bilety można kupić w cenie, odpowiednio, 49 PLN i 55 PLN.

 

Nie ma więcej wpisów