Ostatni weekend lutego na Jasnej, to dwa wieczory z solidną dawką elektorniki. Piątek będzie należał do monachijskiej wytwórni muzycznej Ilian Tape, której reprezentanci wystąpią ze swoim showcase’m. Sobota to występy artystów w cyklu PRAWDA.

Ilian Tape pojawi się w najmocniejszym składzie: Zenker Brothers, Andrea, Stenny i Skee Mask

PRAWDA to cykl, który chce przykuć Twoją uwagę do elektroniki, która poza porwaniem do tańca dostarczy również emocji: zarówno przyjemnych, ale też trudnych. Muzyka na żywo, którą dopełnią sety djskie oraz różnego rodzaju performance – oto narzędzia przekazywania prawdy. Tego wieczoru live wystąpią INA WEST, LASY i MANOID. DJ sety zagrają Kaj i Zaremba.

INA WEST to producentka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów, łącząca minimalistyczny chłód brzmienia wczesnego Depeche Mode z koncertową energią Die Antwoord. Tworzy transową, nowofalową elektronikę z elementami folku i jazzu. Debiutancki album wydała pod pseudonimem Cosovel (2015), ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w Polsce (Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival) i za granicą (The Great Escape (UK), Reeperbahn (DE), MENT (SLO), Mu:Con, Zandari (KOR)).

W wydaniu na żywo serwuje mariaż klasycznego instrumentarium (perkusja, skrzypce, syntezatory, gitara basowa, ukulele), tanecznego bitu i surowych, wokalnych harmonii. Akt jaskrawy i opalizujący. Uniesienie ponad decorum i ostrożność. Na scenie podczas koncertu towarzyszyć jej będą: Magdalena Laskowska (skrzypce, syntezatory, ukulele, wokal) – główne skrzypce grające m.in. z Ralphem Kamińskm i The Dumplings Orkiestra, Jakob Kiersch – (perkusja, syntezatory, wokal) znany z projektów: Alphaville, Godz of Blitz, Julia Marcell oraz Dariusz Skarżyński – wizualizacje na żywo.

LASY to nowy projekt muzyczny z Trójmiasta, którego twórcą jest Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz) laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję album Reni Jusis „BANG!”. W swojej karierze supportował m.in. Nosaj Thing, Squarepusher, Tim Hecker, Booka Shade czy Boys Noize, a także zagrał na największych polskich festiwalach jak Open’er czy Selector. Na scenie wspiera go perkusista wh0wh0 ( Jacek Prosciński ), muzyk współpracujący z takimi artystami jak Tymon Tymański, MaJLo, Coldair. Stendek z Jackiem wspólnie tworzą także skład koncertowy Reni Jusis.

MANOID, który jednocześnie jest kuratorem wydarzenia, to producent, kompozytor i sound designer, poruszający się w stylistyce IDM, techno i elektronice. Obecnie związany z niemiecką wytwórnią hafendisko w której niebawem wyda swój debiutancki album pt. TRUTH. W swoich produkcjach poza instrumentarium elektronicznym sięga po nagarnia terenowe, instrumenty akustyczne oraz głos klasyczny. MANOID igra ze słuchaczem wplatając w techniczny rytm melodyjne motywy, które emocjonalnie angażują odbiorcę. Struktury muzyczne to precyzyjne mozaiki punktowych perkusji osadzone w przestrzennych harmoniach.

Nie ma więcej wpisów