Liima to duńsko – fiński projekt składający się z trzech członków kultowego Efterklang, a także perkusisty Tatu Rönkkö, który jest jedynym ogniwem zespołu pochodzącym z Finlandii.
Zespół wystąpił na Off Festiwalu w 2016 promując swój debiutancki album, a teraz wraca do Polski aby zagrać materiał z drugiego krążka „1982”.
Ich muzyka to mroczny, eksperymentalny pop mocno podszyty elektroniką, ale zawierający również sporo chwytliwych melodii. Wydany w ubiegłym roku krążek to efekt nostalgii względem czasów, w których członkowie zespołu się urodzili, jednakże brzmieniowo bardziej odzwierciedla teraźniejszość niż przeszłość.
Członkowie Liima mają oryginalne podejście do tworzenia, obydwa albumy powstały podczas rezydencji w hotelach w różnych europejskich miastach takich jak Berlin, Kopenhaga czy Londyn gdzie publiczność mogła przyglądać się procesowi tworzenia.
Nietypowym pomysłem było także testowanie nowego materiału na dzieciach ze szkół na północy Norwegii. Jeszcze zanim ukazało się „1982” Liima jeździli od jednej szkoły do drugiej grając koncerty dla nastolatków, którzy jak przyznają członkowie zespołu, bardziej byli zainteresowani swoimi telefonami niż muzyką.
Występ dla polskiej publiczności odbędzie się w Hydrozagadce 6 marca.

Kiedy: 6.03
Gdzie: Warszawa, Hydrozagadka (ul. 11 Listopada 22)
Wstęp: 45 zł

Nie ma więcej wpisów