Nosaj Thing wraca do nas z nowym albumem. Podopieczny Flying Lotus, autor beatów dla Kendricka Lamara czy Chance The Rapper będzie promował swoje najnowsze wydawnictwo „Parallels”, które dosłownie powstawało od zera.

W 2015 roku muzyk stracił niemal cały swój dorobek muzyczny w wyniku kradzieży. Nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim wszelkie ścieżki, sample, szkice i kompozycje stworzone z myślą o nowym albumie, które znajdowały się na skradzionym dysku. Potem przyszło krótkie załamanie, które jednak Jason Chung przezwyciężył i przekształcił w energię napędzającą do działania od zera, bez odtwarzania utraconych pomysłów.

Efektem jest krążek „Parallels” zawierający dziesięć, w większości instrumentalnych utworów. W kawałku „All Points Back To U” pojawił się związany z wyspiarską sceną elektroniczną Steve Spacek, który wprowadził na albumie trochę psychodelicznego transu, dzięki oszczędnemu podkładowi opartemu na rytmie 4/4, pulsującemu basowi i niskiemu głosowi brata DBridge. Swój ślad na płycie odcisnęła także wokalistka Blonde Redhead – Kazu Makino w przyjemnie niepokojącym kawałku „How We Do”. Taki skład nie pozostawia wątpliwości, że materiał wart jest uwagi, a jeśli jeszcze dołożymy do tego spójną warstwę wizualną, otrzymujemy mocno działającą na zmysły całość.

Do sprawdzenia na trzech koncertach.

Kiedy: 7.03
Gdzie: Warszawa, Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1)
Wstęp: 49 PLN

Kiedy: 8.03.04
Gdzie: Poznań, Projekt LAB (Grochowe Łąki 5)
Wstęp: 45 PLN

Kiedy: 9.03
Gdzie: Gdańsk, Teatr Szekspirowski (Bogusławskiego 1)
Wstęp: 45 PLN

Nie ma więcej wpisów