Po trzecim ogłoszeniu Audioriver znamy już 40% tegorocznego line-up’u. Do składu dołączyła właśnie kolejna dwunastka, która powinna sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających festiwalowiczów.

Wśród potwierdzonych artystów znaleźli się: Adriatique, czyli Adrian Shala i Adrian Schweizer, którzy wspólnie tworzą muzykę już od dekady. Po tym, jak w 2008 roku poznali się w Zurychu, stali się nierozłączni – nie tylko jako przyjaciele, ale również jako duet artystów. Obaj stworzyli jeden z najbardziej płodnych projektów na scenie techno i house. Kluczem do tak udanej współpracy jest wzajemna sympatia, której im obu nie brakuje.

Pochodząca z Belgii Amelie Lens, która zaledwie w ciągu roku stała się jedną z najpopularniejszych DJ-ek i producentek na świecie. Z koli Arnaud Le Texier to prawdziwy weteran undergroundowej londyńskiej sceny. Występując niemal na każdym ważnym wydarzeniu z muzyką techno w ciągu ostatnich 10 lat, jest uważany za jednego z czołowych przedstawicieli tego gatunku.

Z północy Islandii przybędzie Bjarki, o którym zrobiło się głośno po wydaniu utworu „I Wanna Go Bang” w wytwórni Niny Kravitz. O jego dokonaniach pisał m.in. magazyn Rolling Stone, który w 2015 roku umieścił go w zestawieniu artystów, których warto znać. Z całą pewnością warto też znać tajemniczego artystę kryjącego się za nazwą Claptone. To anonimowa postać, która czasami wychodzi z cienia, pozostawiając po sobie trwałe muzyczne doznania. W Płocku z pewnością będzie można usłyszeć jego nowy album „Fantast”.

Kolejną przedstawicielką płci pięknej w drużynie Audioriver jest włoszka Giorgia Angiuli, która pomimo klasycznego wykształcenia muzycznego stylistycznie porusza się między popem, techno i housem. Jest znana z tego, że do produkcji swojej muzyki wykorzystuje stare zabawki, które generują unikalne i niespotykane nigdzie indziej dźwięki. Gorgon City w ciągu ostatnich 5 lat odniósł gigantyczny sukces dzięki wyjątkowej mieszance basowej muzyki house i uzależniających wokali. Tym samym zapewnili sobie pozycję jednego z najbardziej pożądanych projektów na scenie. Wielu fanów na pewno ucieszy fakt, że w tym roku światło dzienne ujrzy ich kolejny pełnowymiarowy album i z tym właśnie najnowszym materiałem Gorgon City przyjedzie do Płocka.

Pojawi się też tam L33 – producent, który rozsławił Bułgarię na mapie światowej sceny drum & bass. A Monolink, to wokalista i pisarz tekstów oraz jednocześnie producent muzyki elektronicznej, któremu z powodzeniem udało się połączyć te dwa światy. A wszystko za sprawą unikalnego stylu spajającego typowaą narrację piosenek oraz brzmienie muzyki elektronicznej. Gitara współgra z syntetycznymi padami, hipnotyczny bass spotyka się z emocjonalnym wokalem.

Ostatnia trójka tego rozdania to urodzony w brazylijskim São Paulo Patife, który jak nikt inny przemyca w swojej muzyce wpływy jazzu czy soul. Christiana Hoffmanna, czyli Toronto is Broken, który zainspirowany albumem Enter Shikari pt. „Take to the Skies”, porzucił granie w zespołach i zaczął samodzielnie produkować muzykę. Tę mocną dwunastkę zamykają niemal stali już bywalcy Audioriver, nasi rodowici Catz N’Dogz. Przedstawiać ich nikomu nie trzeba – wystarczająco rekomenduje ich fakt, że znaleźli się w rankingu 100 najlepszych DJ-ów świata wg serwisu Resident Advisor.

Nie ma więcej wpisów