Carnival Youth wraca z nowym singlem „Love is The Answer”. Ci, którzy się nim zachwycą powinni ucieszyć się na wieść, że Panowie pojawią się w Krakowie w ramach OFF Sceny festiwalu OFF Camera.

Jak sami muzycy przyznają: „Love Is the Answer” zawdzięcza swój tytuł naszej podświadomości, kiedy to podczas wymyślania melodii wokalu powychodziły z nas różne mamroty i pozorne głupstwa. Z początku było to po prostu zabawne, ale po chwili zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i potraktować je poważnie – no i stało się. Przerodziło się to w istną radość odkrywania towarzyszącą naszym poszukiwaniom i lekkim eksperymentowaniom, np. z chórem trąbek – mówi Emils Kaupers, który tym razem przejął główne wokale.

Ten singiel to przejście pomiędzy ostatnim albumem Carnival Youth, wydanym w ich ojczystym języku, a nadchodzącym nowym materiałem do kolejnej płyty, na której znów usłyszymy wyłącznie angielskie utwory.

Wkrótce pojawi się teledysk kręcony w nadmorskim miasteczku Liepaja. Tę muzyczno-wizualną ucztę dopełni europejska trasa koncertowa, na mapie której znajduje się też Polska. Grupa zagra 2 maja na OFF Scenie, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera. Klubem festiwalowym po raz kolejny będzie ZetPeTe.

CARNIVAL YOUTH uznani zostali za jeden z najlepszych i najbardziej obiecujących zespołów nie tylko na Łotwie, ale w całym regionie bałtyckim, o czym świadczy nagroda The European Border Breakers na Eurosonic 2016. Brzmienie Carnival Youth można zdefiniować jako mieszanka barwnych melodii z rockową energią – zarówno w przypadku lekkich melodyjnych kawałków, jak również tanecznych hitów. Talent tej trójki jest wyraźnie odczuwalny i na nagraniach płytowych, i podczas występów na żywo. Od początku istnienia (2012) zespół wydał 4 krążki: EPkę “Never Have Enough” oraz albumy studyjne: “No Clouds Allowed”, „Propeller” i „Vienā vilcienā”, co przyniosło im międzynarodowe uznanie i ogromną rzeszę fanów.

Mają za sobą trasy koncertowe w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, Słowacji i Łotwie. Mieli również okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności na wielu światowych festiwalach i
showcase’ach, np. SXSW (USA), Mondo.NYC (USA), The Great Escape (Wlk.Bryt.), Sziget (Węgry), Positivus (Łotwa), Open’er Festival (Polska), Reeperbahn (Niemcy), Eurosonic (Holandia), a ich twórczość zagościła na
radiowych salonach takich osobistości jak Steve Lamacq (BBC 6 Music), Huw Stephens (Radio 1), John Kennedy (Radio X) czy Chris Hawkins (BBC 6 Music) oraz w innych pasmach w wielu radiach niemieckich i łotewskich, natomiast
obydwa angielskie albumy były przedmiotem kampanii promocyjnych w studenckich radiach amerykańskich i kanadyjskich za sprawą Planetary Group, a “Propeller” uwiecznił nawet swoją obecność w CMJ chart 80.

Nie ma więcej wpisów