Duet PRO8L3M, czyli Oskar i Steez83, własnie dzisiaj oddał w ręce słuchaczy owoc swojej kilkumiesięcznej pracy. Wydawnictwo „Ground Zero Mixtape” dostępne jest w EMPiK-ach i w sieci, a już za chwilę będzie je można usłyszeć na żywo w różnych miejscach Polski.

Każdy projekt PRO8L3M-u jest inny. Zarówno surowy mixtape „Art Brut”, koncepcyjny self-titled sprzed dwóch lat, jak i dystopijna EP-ka „Hack3d by GHO5T 2.0” oraz debiutancka „C30-C39”. Teraz ponownie Oskar i Steez83 prezentują coś nowego. A w zasadzie próbują na szerszą wodę wypłynąć z trendem, który nieśmiało zaczął raczkować w polskim rapie. Mowa o inspiracjach kulturą rave z lat dziewięćdziesiątych – techno, trance, breakcore stanowią punkt wyjścia dla bitów i ogólnej estetyki najnowszego wydawnictwa.

Określenie „mixtape” ma w tym przypadku informować raczej o braku koncepcyjności fabularnej niż o niedopracowaniu. Bowiem w przeciwieństwie do „Art Brut” sample są tutaj wyczyszczone, a całość legalnie dostępna jest w streamingach. Poza tym każdy dźwięk jest na miejscu, świetnie przemyślany i przygotowany. PRO8L3M po raz kolejny udowodnili, że na polskiej scenie rapowej są zjawiskiem unikalnym i dbają o wysoką jakość tego, co robią.

Tak, jak to duet ma w zwyczaju, premiera czegoś nowego niesie za sobą intensywną trasę. W ciągu nieco ponad trzech tygodni artyści odwiedzą dwanaście polskich miast. Już teraz warto zaznaczyć, że większość koncertów wyprzedała się pierwszego dnia od ich ogłoszenia. Nic dziwnego – od początków koncertowania PRO8L3M wznosi formułę występów na żywo na inny poziom. Starannie dopracowane oświetlenie, animacje, scenografia, czy w końcu popis technicznych umiejętności, przyciągają na ich występy tłumy. Artyści nie osiadają na laurach i każdą kolejną trasę jeszcze bardziej ulepszają. Czego można spodziewać się tym razem? Szczegółów nie znamy, ale z pewnością będzie to dopięte na ostatni guzik show, dlatego warto startować po ostatnie dostępne bilety. Plan trasy wygląda następująco:

5.04 / Wrocław
6.04 / Zabrze
7.04 / Warszawa
12.04 / Kraków
13.04 / Rzeszów
14.04 / Lublin
19.04 / Zielona Góra
20.04 / Poznań
21.04 / Łódż
26.04 / Szczecin
27.04 / Bydgoszcz
28.04 / Gdańsk

Bilety, jeśli jeszcze dostępne, są do kupienia przez platformę Going.

Nie ma więcej wpisów