Krakowski festiwal kina niezależnego Netia Off Camera po raz kolejny stawia nie tylko na filmy mówiące własnym językiem – po raz piąty w jego programie znalazło się bowiem miejsce na Off Scenę, czyli siedem koncertowych wieczorów z różnorodną gatunkowo muzyką. W piątek poznaliśmy pierwszych artystów, którzy zagrają od 28 kwietnia do 4 maja 2018 w Zet Pe Te,będącym po raz kolejny festiwalowym klubem Netia Off Camera.

 

Przez 5 lat swojej działalności Off Scena udowodniła, że jest w pełni wartościową oraz w pełni kompatybilną z wizją festiwalu Netia Off Camera, będącym świętem kina niezależnego. Wieczory wypełnione dźwiękami z różnych stron świata to zawsze nowe doświadczenie oraz miłe wytchnienie po całym intensywnym dniu kinowym. Koncepcja zapraszania na Off Scenę zarówno uznanych międzynarodowych projektów muzycznych, jak również artystów świeżych i niezależnych to źródło nowych inspiracji dla obu stron. W ramach Off Sceny grali między innymi: Król, We Call It a Sound, Zimowa, Ivy&Gold, Dillon, Cristobal and the Sea, Michelle Gurevich czy Peter Broderick. Niepodrabialny klimat stwarza też industrialny kompleks TYTANO przy ul. Dolnych Młynów w Krakowie, gdzie odbywać się będą koncerty Off Sceny.

 

Do programu Off Sceny dołączają:

Jeremy Gara – perkusista Arcade Fire, jednego z najbardziej znanych i docenionych zespołów na świecie, wystąpi w Zet Pe Te z solowym, elektronicznym projektem, w którym odchodzi trochę od indie-rockowej stylistyki zespołu. Jeremy proponuje podróż do świata eksperymentali i dronów – na pewno będzie to emocjonalna eskapada.

Lazy Habits – to z kolei rap w akompaniamencie instrumentów dętych i perkusyjnych, czyli szalona mieszanka hip-hopu, jazzu i ska, która w swoich utworach opowiada o współczesnej brytyjskiej kulturze oraz życiu mieszczucha. Zespół ma na swoim koncie supporty największych gwiazd swojego gatunku oraz liczne trasy koncertowe – brytyjskie, europejskie i azjatyckie.

Roo Panes, piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów z Dorset w UK, łączący w swojej twórczości miłość do muzyki i natury. Skomponowane przez niego melodie urzekają harmonią i prostotą – sam swój styl określa jako classical folk pop. Na swoim koncie ma 3 EP-ki, 1 album długogrający oraz… udział w kampanii Burberry w 2012 roku. Ciekawe, czym jeszcze zaskoczy nas w maju w Krakowie!

Mark McGowan – drugi z brytyjskich singer-songwriterów na Off Scenie. Wyróżnia go bardzo oryginalna barwa głosu, która jest jego mocnym punktem w czasie każdego występu na żywo.

Home$lice to czterech chłopaków i dziewczyna ze Glasgow, którzy jako swojego ulubionego wykonawcę podają Kanye Westa. Po wydaniu zaledwie jednej EP-ki muzycy stali się pionierem miejskiej sceny lo-fi, z rozmarzonymi popowymi dźwiękami, które w kilka sekund zmieniają się w wybuchowy post punk.

Carnival Youth to przedstawiciele łotewskiej sceny muzycznej i zwycięzcy Eurosonic 2016 – największego showcase’u dla młodych europejskich artystów. Swoimi pozytywnymi, indie-rockowymi melodiami oczarowali scenę euroejską, mając okazję wystąpić już na węgierskim festiwalu Sziget, litewskim Positivusie oraz polskim Openerze, gdzie zostali bardzo dobrze przyjęci przez publiczność. łatwo wpadają w ucho. Ich nowy album inspirowany jest twórczością Wolf Parade, Temples i Arctic Monkeys – z pewnością usłyszmy pochodzące z niego utwory w piątym dniu trwania Off Sceny.

 

Aktualny line-up:

28.04 – tba
29.04 – HOME$LICE

30.04 – Lazy Habits

1.05 – Mark McGowan | Roo Panes

2.05 – Carnival Youth

3.05 – Jeremy Gara

4.05 – tba

Pierwsi artyści OFF Sceny / mat. prasowe

 

Nie ma więcej wpisów