Brytyjska grupa jest zaledwie kilka dni po wydaniu swojego piątego studyjnego albumu. Z tej okazji intensywnie koncertuje w Europie, a jednymi z jej przystanków na trasie będą Warszawa i Wrocław.

Submotion Orchestra zadebiutowali w 2011 roku albumem ‚Finest Hour”, którym z miejsca zaskarbili sobie uznanie słuchaczy. Stanowił on bogatą brzmieniowo, kojącą mieszankę downtempo i nu jazzu, podsypaną momentami dubstepowym tłem. Wszystko przypominało dokonania Bonobo, Thievery Corporation czy Massive Attack. Podobne brzmienie pojawiło się na wydanej rok później płycie „Fragments”. Kolejna, „Alium”, przyniosła dodatkową dawkę elektroniki, stanowiącej dokładkę do wcześniej eksplorowanych muzycznych rejonów. Jeszcze dobitniej tę obecność zaznaczył album „Colour Theory” sprzed dwóch lat, poruszający się po bardziej piosenkowych formach.

Wydany 9 marca album „Kites” stanowi powrót do brzmienia z dwóch pierwszych albumów. Znacznie bardziej jazzowa instrumentacja, powrót downtempo i częste wysuwanie się na pierwszy plan eterycznego wokalu, za który zresztą odpowiada Ruby Wood, znana ze wspólnych występów z Bonobo, będąca jednocześnie głównym trzonem siedmioosobowego zespołu.

Zespół wystąpi w Polsce dwukrotnie. 26 kwietnia w warszawskim klubie Niebo i dzień później we wrocławskim Starym Klasztorze. Bilety, w cenie kolejno 59 PLN i 60 PLN, można kupić tutaj i tutaj. Za organizację wydarzeń odpowiada agencja Automatik.

Nie ma więcej wpisów