Polski hip-hop to od lat potężna scena prezentująca bardzo szerokie spektrum muzyczne: od Tego Typa Mesa czy PRo8L3M po Żabsona, którzy wydali właśnie nowe płyty.

Tymczasem powstał zupełnie nowy muzyczny projekt, który bardzo mocno nawiązuje do estetyki „Starej Szkoły” i tzw. 4 elementów tworzących kulturę hip-hop i gorąco mu kibicujemy.

WCK składa się ze znanych rap-graczy stołecznej sceny – projekt tworzy grupa artystów: Kaietanovich i MADA czyli  Zetenwupe, Ryfa Ri, Emil G,  Kuba Knap, Gruby Józek, Tomek Miszkin, Bonny Larmes,Malik, DJ Lazy One i DJ Black Belt Greg. 

Grupa opublikowała niedawno pierwszy, znakomity singiel „Dywizjon 47”, w  którym znajdziecie nawiązania do Old-Schoolu i  lat 90.  Za zdjęcia do teledysku odpowiada stylwarszawski.com

 

W piątek miał natomiast premierę nowy utwór tej supergrupy pt. „Białasy błyszczą”.

Ta piosenka w pełni oddaje klimat, jaki pojawi się na debiutanckim albumie WCK „WCK”. W teledysku kręconym w  warszawskim klubie NiePowiem zobaczycie i usłyszycie raperów takich jak Ryfa Ri, Emil G, Mada, Kuba Knap, Gruby Józek i Kaietanovich na bicie Opiata. Raperzy prezentują  mieszankę stylów, którą trudno zamknąć w jakiekolwiek ramy.

Tak, to jest prawdziwy, esencjonalny hip-hop, to jest funky fresh! Ci, którzy tęsknili za hipnotyzującym głosem Kaietanovicha, wyczillowanym flow Knapa i emanującą kulturą hip-hopową Ryfą Ri (prawda, że nie ma lepszej raperki na naszej scenie?), będą w pełni usatysfakcjonowani.

 

Premiera pierwszego albumu WCK już 23 marca, a koncert promocyjny odbędzie  się 13.04.

Kiedy: 13.04.2018, 22:00

Gdzie: Klub NiePowiem, Nowy Świat 27

Wstęp: 30/35/40 PLN

 

 

Nie ma więcej wpisów