WhoMadeWho, Margaret Dygas, Dj Steaw, Jay Shepheard i duet Soukie & Windish to nowi artyści, którzy zasilają line-up Wooded City!

Wooded City to świeża impreza na mapie Szczecina, pierwsze dwie edycje odbywały się we Wrocławiu. Na zaproszenie Catz ‚N Dogz, jednego z najpopularniejszych polskich duetów z kręgu muzyki elektronicznej, w czerwcu po raz kolejny do polski przyjadą kultowi muzycy i dj’e budujący scenę techno, house i elektro w całej Europie.

WhoMadeWho to ulubieńcy polskiej publiczności. Duński zespół, a zarazem kolektyw dj’ski, koncertuje regularnie od 10 lat odwiedzając największe festiwale od Melta, przez Sonar po Roskilde. Ich utwory ukazywały się nakładem takich labeli jak Get Physical czy Kompakt., a wydawnictwa wzbogacane były remixami od Tale Of Us, Hot Chip czy Maceo Plex’a. W Szczecinie WhoMadeWho zagrają dj set.

Kolejną nową postacią w line-upie jest urodzona w Polsce Margaret Dygas. Choć w swojej ojczyźnie gra niezwykle rzadko, ma tutaj mnóstwo fanów. Ta kultowa już postać w świecie muzyki elektronicznej większość życia spędziła w Stanach Zjednoczonych, Londynie i Berlinie (to w tych dwóch ostatnich miastach kształtowała karierę dj’ską). Dziś jako rezydentka Panorama Bar jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy berlińskiej sceny undergroundowej.

Pierwszy raz razem na scenie na Wooded wystąpią Jay Shepheard i Dj Steaw. Anglik i Francuz słynną z zamiłowania do muzyki house i disco, a ich mixy regularnie pojawiają się m.in. w brytyjskiej rozgłośni Rinse FM. Wkrótce ukaże się ich wspólne wydawnictwo, które promować będą na festiwalu. Stawkę nowych ogłoszeń zamyka niezwykle barwny niemiecki duet Soukie & Windish. Oboje, Podobnie jak ogłoszona wcześniej na Wooded Mira, rezydują w berlińskim KaterBlau, a także związani są z festiwalem Garbicz.

Obok wcześniej ogłoszonych Answer Code Request, Miry, Ryana Elliota na Wooded City wystąpi silna reprezentacja polskiej elektroniki. Oprócz gospodarzy festiwalu Catz ‚N Dogz zagrają też The Dumplings i lokalny kolektyw Canalia. Całą polską reprezentację na Wooded poznamy już w przyszłym tygodniu!

Muzyka to nie jedyna atrakcja festiwalu Wooded. Koncepcja imprezy zakłada również strefy designu i sztuki, szeroką ofertę gastronomiczną, a także wiele animacji dla najmłodszych. W zgodzie z ideą Wooded, przygotowana będzie specjalna scenografia, składająca się w dużej mierze z materiałów pozyskanych z recyklingu. W jej powstanie będą zaangażowani studenci z Akademii Sztuki w Szczecinie. Szczegółowy plan pozamuzycznych atrakcji poznamy w najbliższych tygodniach! Całość zaaranżowana zostanie we współpracy ze Szczecińską Agencją Artystyczną.

Bilety na festiwal cały czas dostępne w dwóch wariantach, pojedynczych i grupowych. Choć część atrakcji będzie darmowa, warto zakupić wejściówki wcześniej. Obecna pula biletów w tańszych cenach kończy się w maju!

Nie ma więcej wpisów