Mount Kimbie wraca do stolicy na jedyny koncert w naszym kraju. Tym razem twórców znakomitego albumu „Love What Survives” będzie można usłyszeć w wersji DJ-skiej podczas wspólnego występu z Actress, z którym 23 marca wystąpią w klubie Smolna.

Duet tworzą Dominic Maker i Kai Campos, którzy stworzyli ten projekt jeszcze za czasów, kiedy obaj byli jeszcze studentami Uniwersytetu Southbank w Londynie. Ich pierwsze oficjalne wydawnictwo ukazało się w 2009 roku i od tamtego czasu pokazali światu trzy pełnowymiarowe albumy i kilkanaście EP-ek. Teraz są jednymi z najważniejszych reprezentantów kultowej na scenie elektronicznej wytwórni Warp.

Początkowo, Mount Kimbie był projektem skupionym wokół muzyki określanej jako post-dubstep – ich pierwsze produkcje ukazywały się w wytwórni Hotflush, jednak później w ich twórczości pojawiły się elementy innych brzmień. Ważnym momentem w ich karierze było wydanie albumu pt. „Cold Spring Fault Less Youth” w 2013 roku, na którym znalazły się m.in. takie produkcje, jak „Made To Stray” czy „You Took Your Time”. Ich najnowszy, trzeci już krążek ujrzał światło dzienne w zeszłym roku i zebrał świetne recenzje zarówno wśród krytyków, jak i dziennikarzy. Na płycie znalazły się m.in. utwory nagrane do spółki z Jamesem Blake’iem czy King Krule.

Duet Mount Kimbie występował już w Warszawie po premierze tego krążka, jednak 23 marca powróci do stolicy w zupełnie innej odsłonie. Brytyjczycy zagrają DJ-set, a towarzyszyć im na scenie będzie inny bardzo znany i doceniany producent – Actress. Smolna będzie jednym z kilku miejsc w Europie, gdzie artyści zagrają w specjalnej formule b2b.

Nie ma więcej wpisów