Choć do tegorocznego festiwalu Up To Date jeszcze trochę czasu, to w jego temacie zdążyło się już wiele wydarzyć. Poznaliśmy jego dokładną datę (7-8 września 2018), w mgnieniu oka rozeszła się I pula specjalnych karnetów dla miłośników wydarzenia, a teraz przyszedł czas na pierwsze ogłoszenia artystów.

Są to:

Syny
bvdub live
Lanark Artefax live
E.R.P. aka Convextion live
Electric Indigo
Wata Igarashi live
Cio D’Or
Pris

 

Organizatorzy po raz kolejny zaskakują niebanalnymi nazwiskami, którzy w tym roku wystąpią zarówno w formule DJ-setów, jak i live’ów. Na żywo zaprezentują się bvdub – król ambientowego i miękkiego odcienia techno; Lanark Artefax łączący w swoich występach IDM z techno, a techno z kolei z muzyką klasyczną; Convextion specjalizujący się w dub techno oraz Wata Igarashi – jeden z czołowych producentów i DJ-ów z Tokio.

 

Na pewno w secie Electric Indigo, czyli Susanne Kirchmayr znajdą dla siebie coś fani electro i minimalowych brzmień. Bardzo mocnym uderzeniem jest też zaproszenie do Białegostoku nieco ekscentrycznej i ekstrawaganckiej dźwiękowo Cio D’Or, która w swoje techno produkcje wkłada sporo osobowej charyzmy i poezji. Da się? Da się.


Duetu Syny nikomu nie trzeba przedstawiać – projekt 1988 i Roberta Piernikowskiego od samego swojego powstania w 2015 budził wiele emocji, być może dlatego, że mocno w emocjonalnym klimacie z pogranicza hip-hopu i awangardy jest osadzony. To najbardziej dobitny dowód na to, że i polska muzyka potrafi wstać z kolan.

 

Czekamy na ogłoszenie kolejnej puli artystów. Tymczasem spieszmy się kupować karnety na festiwal, bo szybko odchodzą! I puli (pierwiosnkowej) już dawno nikt nie widział, a i II zapewne zejdzie na pieńku. Można wybierać spomiędzy:

Karnetem na Centralny Salon Ambientu – 69,00 zł
Karnetem Stadion – 99,00 zł
Karnetem FULL – 159,00 zł

Sprzedaż trwa do wyczerpania limitowanej puli karnetów, jednak nie później niż do końca majówki (do 8 maja). Bilety do zakupienia zarówno w sprzedaży stacjonarnej (Empik, Media Markt, Saturn), jak i wygodniej – online: Biletomat.pl, Going.pl, Eventim.pl

Nie ma więcej wpisów