2 niezależne labele: MOST i Brennessel łączą siły i już 13 kwietnia ukaże się specjalna EP „Mikrofale” zespołu Niemoc. Płyta zostanie  wydana na winylu, wzbogacona o remiksy autorstwa dwóch uznanych producentów związanych z MOST-em: Eltrona i Hatti Vatti.

Trio Niemoc pochodzi z Zielonej Góry i mimo krótkiego stażu, jest  już dobrze rozpoznawalne i cenione dzięki klimatycznym kompozycjom mieszającym wpływy shoegaze i tanecznego disco-not-disco. Choć w ich utworach da się wychwycić pewną nostalgię za późnym XX wiekiem (w „Mikrofalach” pobrzmiewają choćby polskie post-punkowe i cold wave’owe lata 80.), to doskonale rozumieją muzyczną teraźniejszość, a swoimi pomysłami sięgają daleko w przyszłość.

„Mikrofale” do tej pory ukazały się jedynie w formie cyfrowej, jako wydawnictwo macierzystej wytwórni Brennnessel (wydającej m.in. Kamp! czy We Draw A).

13.04.  dzięki cross-labelowej współpracy z MOST Records, ukaże się winylowa płyta, gdzie usłyszycie również specjalne remiksy  Eltrona i Hatti Vatti.

Eltron (producent i DJ, od ponad dekady stale obecny na polskiej i międzynarodowej scenie) i Hatti Vatti  (producent i muzyk, którego wydany w MOST album „SZUM” podbił zestawienia płyt roku 2017) w intrygujący sposób podeszli do nostalgii obecnej w muzyce Niemocy.

Dziś prezentujemy pierwszy z remiksów: „Dysko-Miks” utworu “Trynidad, Tobago” Eltrona, to eklektyczny rozgrzewacz parkietów rozbrzmiewający bębnami na pograniczu disco i rocka oraz wypełniony niepozwalającym o sobie zapomnieć arpeggio. Niebawem premiera wersji Hatti Vatti!

Nie ma więcej wpisów