Jak co miesiąc, przedstawiciele klubu Smolna ogłaszają kolejnych wykonawców, którzy wystąpią w stołecznej kamienicy przy ul. Smolnej 38. Tym razem, na liście headlinerów znaleźli się m.in. tacy artyści, jak DJ Koze, Apparat czy Boris Brejcha.

DJ-a Koze i Apparat od lat zachwycają wielu fanów muzyki na świecie. Nic więc dziwnego, że wieść o ich wizycie w Warszawie tak bardzo cieszy. W tym miesiącu oczywiście nie zabraknie również dobrego techno i innych brzmień – w końcu Smolna to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

W pierwszy piątek kwietnia odbędzie się wydarzenie pod hasłem LGBTQIAPK+, któremu będzie przyświecać zasada równości i wolności dla wszystkich – bez względu na orientację czy przekonania. Podczas tej nocy wystąpią m.in. Octo Octa czy Rouge Mary (znana z projektu Hercules & Love Affair). Następnej nocy na Smolnej pojawią się przedstawiciele festiwalu Audioriver, którzy wystąpią w klubie z okazji After Party po organizowanego przez nich Audioriver Lab. Headlinerem wydarzenia będzie Scuba, czyli charyzmatyczny szef wytwórni Hotflush Recordings.

https://youtu.be/50gH_6WpXvc

Charyzmatyczną postacią niewątpliwie jest również Boris Brejcha, czyli reprezentant brzmień określanych jako „high-tech minimal”, a także bardzo popularny producent i DJ uwielbiany przez fanów na całym świecie. Niemiec wystąpi na Smolnej 13 kwietnia, a następnego dnia fanów klubu czekają dwa wydarzenia. Najpierw koncert Omara Souleymana, czyli wyjątkowego artysty, który nie tylko współpracował z Björk i Four Tetem, ale stworzył również muzyczny styl rozpoznawalny na całym świecie. Po jego występie, noc zakończy się w klimatach techno, a głównym punktem wydarzenia będzie set Marco Baileya.

Ważnym wydarzeniem nie tylko w tym miesiącu, ale i w całym roku będzie przyjazd do Polski DJ-a Koze, czyli jednego z najbardziej charakterystycznych i docenianych twórców w światowej elektronice. Artysta przyjedzie do Warszawy przed premierą swojego najnowszego albumu, na którym znajdzie się m.in. jego najnowszy utwór pt. „Illumination z gościnnym udziałem Roísín Murphy. Ciekawie zapowiada się również występ drugiego gościa tego weekendu – DJ-a Tennisa, czyli człowieka stojącego za wytwórnią Life & Death. To tam swoje wielkie hity wydawali m.in. Tale Of Us, Stephan Bodzin i Mind Against.

Ostatni weekend kwietnia rozpocznie się od mocnego uderzenia brzmień techno, a to za sprawą wydarzenia, którego bohaterami będą I Hate Models oraz Klaudia Gawlas, czyli znani przedstawiciele tego nurtu. Z kolei następnej nocy w klubie Smolna wystąpi Apparat – artysta znany nie tylko ze świetnych solowych albumów, takich jak „The Devil’s Walk” i „Krieg Und Frieden”, ale również z projektu Moderat, który współtworzy razem z duetem Modeselektor. Na deser, tuż przed długim weekendem majowym na Smolnej zagra Marcus Marr, znany m.in. ze świetnie przyjętych produkcji z wokalnym udziałem Cheta Fakera.

Pełny kwietniowy program:
01.04 Locals Night with Seltron400 live
06.04 Lgbtqiapk+ with Octo Octa and Rouge Mary
07.04 After Party po Audioriver Lab with Scuba
13.04 Boris Brejcha
14.04 Omar Souleyman / Marco Bailey
20.04 DJ Koze
21.04 DJ Tennis
27.04 Klaudia Gawlas, I Hate Models
28.04 Apparat
30.04 Marcus Marr

Nie ma więcej wpisów