Antidotum to młode trio, które tworzą trzy dziewczyny: Zuzanna Filipek, Maria Mencwel i Zuzanna Zawadzka. Oficjalnie w sieci dostępne są tylko dwa utwory ich autorstwa („In the Crowd” i „Run/Cień”), ale już one wystarczają, aby chcieć baczniej przyglądać się poczynaniom zespołu. Jest tu folkowa wrażliwość, spokój rodem ze slowcore i pojawiające się tu i ówdzie echa dream popu. Oddajmy głos artystkom.

Kim jesteście?

Przede wszystkim jesteśmy przyjaciółkami i dużo nas łączy, ale mimo to różnimy się pod wieloma względami i dzięki temu tworzymy razem coś ciekawego.

W jaki sposób określicie swoją muzykę?

Najtrafniejszym słowem opisującym naszą muzykę jest nastrojowość. Ma swój klimat, jest melancholijna, raczej powolna, delikatna i mroczna w brzmieniu.

Kim / czym się inspirujecie?

Inspiracje czerpiemy z naszych doświadczeń, otaczających nas ludzi, ale też z twórczości bliskich nam artystów, takich, którzy patrzą na świat podobnie jak my.

Co jest dla Was najważniejsze w tworzeniu muzyki?

Szczerość. Tworzymy muzykę w zgodzie ze sobą, nie tylko dla wszystkich, ale przede wszystkim dla siebie. Dzięki szczerości nasza muzyka jest czytelna dla innych w właśnie taki sposób jak dla nas samych, jest po prostu autentyczna.

Co Was wyróżnia i jest Waszym znakiem rozpoznawczym?

Prostota w brzmieniu, która dziś jest rzadko spotykana. Gramy na tym co mamy i nie staramy się osiągnąć żadnego konkretnego brzmienia. Nasz styl sam się kształtuje, wychodzi z nas i to go wyróżnia. Niektórych zaskakuje, że Antidotum składa się z samych dziewczyn, my uważamy to za atut i zamierzamy przy tym zostać.

Jakie są Wasze najbliższe plany związane z muzyką?

Co do nagrań, mamy wiele pomysłów, ale póki co żadnych konkretnych planów. W najbliższym czasie czeka nas kilka koncertów. Gramy jako gość na Scenicznym Otwartym Festiwalu Artystycznym i bierzemy też udział w Unikatowym Festiwalu Offowym, na którym debiutowałyśmy w zeszłym roku.

Jeśli nie muzyka to…?

Jak to? Muzyka będzie zawsze i raczej nic nie może nam przeszkodzić w tworzeniu jej.

Nie ma więcej wpisów