Na ulicach wiosna w pełni, ale jej energię da się też zauważyć w kwietniowym line-upie krakowskiego klubu Szpitalna 1 (Kraków).

Za nami pierwszy weekend miesiąca, w czasie którego miała miejsce kolejna odsłona flagowej imprezy klubu, czyli „Szpitalna 1 prezentuje” z nowojorską DJ-ką Octo Octa w roli głównej oraz Brutaż dedykowany premierze płyty artysty ukrywającego się pod pseudonimiem ајс дог. Nadchodzące weekendy również zapowiadają się wybornie – organizatorzy i tym razem zadbali o niebanalną selekcję artystów nietuzinkowych i niezależnych.

Już w nadchodzący piątek w ramach imprezy Robot Fanatico wystąpią Mark Du Mosch, Heinrich Dressel i TeslaSonic, których łączy wydawnictwo Tabernacle Records oraz miłość do muzyki  z pogranicza electro, synth, italo i house.  Pochodzący z Rotterdamu Mark du Mosch ma na swoim koncie wydawnictwa dla Dekmantel, Pinkman, Moustache Records i Clone Records, a na scenie aktywny jest już od 1990 roku. Włosi Heinrich Dressel i TeslaSonic, stojący za kultowym już w świecie electro i syntezatorowej elektroniki labelem Minimal Rome, zagrają na żywo, a ich występ będzie wypełniony masą analogowych brzmień. Wspierać ich będą John Marchant z Boggie Troids Radio, Andrew Ingram – prowadzący Tabernacle Records oraz Olivia i Kinzo Chrome – rezydenci Szpitalna 1.

Sobota – 15 kwietnia przepełniona będzie głębokimi bassowymi  brzmieniami, a to za sprawą krakowskiej ekipy Deep Impact, której gościem będzie Deepbass. Produkcje artysty cechuje zaskakują lekkość, melodia i wyjątkowy drive, a sam zainteresowany określa swoje brzmienia jako rolling i tunneling techno. Obok Walijczyka usłyszymy całą reprezentację Deep Impact, czyli Eta Hox, Flea, Optik, Robek.

 

 

Trzeci weekend kwietnia (20-22.04) otworzy trzydziesta trzecia (!) odsłona cyklu Szum, a jego gościem będzie Not Waving, czyli Alessio Natalizia. Szerszej publiczności muzyk znany jest jako połowa duetu Walls, który tworzy wraz z Samem Willisem. W Walls łączą w ciekawy sposób ambientową i shoegaze’ową elektronikę, i często będąc porównywani do nagrań Briana Eno czy Future Sound of London. Alessio, choć Włoch, mieszka na stałe w Londynie wydaje solowo pod pseudonimem Not Waving i tu z kolei stawia na ekscentryczne produkcje łączące brzmienia spod znaków post-punk, minimal wave i industrialu oraz współczesnego techno – będzie brudno i zgrzytająco – tak jak wydanym w zeszłym roku albumie „Good Luck”. Na Szpitalnej Not Waving zagra bowiem swój live.

W sobotę 21 kwietnia nastąpi zderzenie energii footworku i techno. Na jednej sali wystąpią reprezentanci berlińskiego labelu Ressort, czyli Głós i Ekserd oraz Spajder Jeruzalem i Kinetikk, członkowie ekipy Wyroby Technopodobne. Na drugiej zaś (Footwork Stage) odbędzie się podróż bo zróżnicowanych mikrogatunkach muzyki elektroniczej, które wyewoluowały z ghetto house’u , a przewodniczyć jej będą KOSA, 25Grind i Trousseaux.

Last but not least – przełom kwietnia i maja 2018 będzie najmocniejszym wydarzeniem w historii krakowskiej sceny klubowej. Wtedy to rozpocznie się wielka celebracja Majówki, święta które co roku Szpitalna 1 kocha, lubi i szanuje. W zeszłym roku majowy weekend trwał pięć dni, w tym roku poprzeczka zostanie podniesiona. Majówkę otworzy wizyta festiwalu Nachtdigital na Szpitalnej 1. Warto wiedzieć, że Nachtdigital to jeden z najbardziej szanowanych na świecie outdoorowych festiwali promujących muzykę niezależną już od ponad dwóch dekad. Corocznie odbywający się w Niemczech, nad jeziorem w miejscowości Olganiz (blisko Lipska), jest miejscem gdzie spotykają się fascynaci elektronicznych dźwięków z całego świata. W kwietniu festiwal zaprezentuje swoje niesamowite brzmienie i wyjątkową energię krakowskiej publiczności – współpraca między organizatorami trwa już bowiem ładnych kilka lat – dokładnie od momentu, gdy członkowie ekipy Nachtdigital ujrzeli Olivię w akcji na Unsoundzie i zaprosili na występ na swoim festiwalu. Tym razem Niemcy przyjeżdżają do Krakowa: na Szpitalnej 1 wystąpią CREDIT 00, który zagra wspólnie z rezydentem klubu Kinzo Chrome, Perm, Vai, DJ Carpet Crawler 3000, Lux, Earth Trax, Eltron oraz Morskie Oko, czyli owoc współpracy między Szpitalną a Nachtdigital – stworzony przez Chino, Olivię i Steffena Bennemanna. Ostatni dzień kwietnia, a zarazem poniedziałek majówkowy dedykowany będzie cięższym odmianom muzyki techno. Swoją nieskazitelną selekcję przedstawią Rraph, aetha oraz Diabot.

Kwiecień prezentuje się niesamowicie, a pamiętajcie o tym, że jak co roku Szpitalna 1 na pewno szykuje coś specjalnego na długi weekend majowy – więcej informacji już wkrótce!

 

Poniżej prezentujemy jeszcze kalendarium na kwiecień:

06.04 Brutaż w Krakowie #22 na Szpitalnej

07.04 Szpitalna 1 presents Octo Octa (100% Silk) x Playmate

13.04 Tabernacle X Robot Fanatico: Mark Du Mosch, Heinrich Dressel

14.04 Deep Impact presents: Deepbass

20.04 Szum N°33 w/ Not Waving live

21.04 Record Store Day by Tysiące Winyli & Wyroby Technopodobne pres. Ressort Imprint + Footwork Stage

28.04 Nachtdigital X Radar night: Perm live, Credit 00, Lux + more

30.04 Module w/ Rraph, Diabot, Aetha

 

 

 

Nie ma więcej wpisów