Spring Break zaczyna się już za kilka dni, dla tych którzy wybierają się w poszukiwaniu nowych wrażeń muzycznych mamy rekomendacje z Węgier, czyli kraju, który muzycznie nie jest nam dobrze znany.

Antonia Vai co prawda urodziła i wychowała się w Szwecji, ale w 2013 roku wyjechała do kraju swoich rodziców i tam zrobiła karierę. Jej barwny image odzwierciedla bogactwo dźwięków i inspiracji, które można odnaleźć w jej twórczości. Ostatnie wydawnictwo wokalistki zatytułowane „Ritual” ukazało się w ubiegłym roku.
Vai wystąpi w Polsce na trzech koncertach, oprócz poznańskiego Spring Break (20 kwietnia w Meskalinie) pojawi się także we Wrocławiu (19 kwietnia w klubie Wyspa Tamka) oraz w Krakowie (18 kwietnia w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki).

Fanom funku i soulu gorąco polecamy Mörk. Ci panowie pochodzą z Budapesztu,  i mają na koncie dopiero jeden album („You Are Free to Choose”), który ukazał się w 2016 roku. Obecnie pracują nad kolejnym i mają apetyt na międzynarodowy sukces. W Polsce grali już wcześniej, a teraz przyjadą na trzy koncerty. 18 kwietnia wystąpią w Warszawie w klubie Chmury, dzień później w Łodzi w klubie Format, a 20 kwietnia zaprezentują się na Spring Break. Przed wizytą w naszym kraju mieli w planach nagrywanie nowych piosenek, więc na koncertach na pewno przetestują świeże utwory na publiczności.

Apey w odróżnieniu od pozostałej dwójki artystów z Węgier jest miłośnikiem gitarowego brzmienia. Jego utwory zajmują miejsce gdzieś pomiędzy dylanowskim folkiem, a starym dobrym grungem z Seattle. Jest też fanem Neila Younga o czym świadczą covery jego utworów, które można znaleźć na You Tube. W skrócie, Apey jest charyzmatycznym wokalistą z umiłowaniem do opowiadania historii w swoich piosenkach, z którymi najlepiej się zapoznać słuchając ich na żywo.


 

Nie ma więcej wpisów