Soundrive Fest to jedna z tych imprez, która ciągle się zmienia. Niezmienna zostaje jednak kameralno-industrialna atmosfera gdańskiego festiwalu, który zamyka koncertowe lato w naszym kraju. Zaledwie niedawno poznaliśmy oficjalną datę tegorocznej odsłony (30.09-01.09), a w ostatnich dniach załoga Soundrive zasypała nas fantastycznymi muzycznymi strzałami.

W pierwszym dniu na Block Stage zawitają Duńczycy z Iceage. Elias Bender Rønnenfelt i trójka kolegów będą idealnym gościem festiwalu – bowiem oni również przez wszystkie swoje lata przechodzili szereg zmian. Zaczynając od chłodu post-punkowego brzmienia dwóch pierwszych płyt, „New Brigade” oraz „You’re Nothing”, powoli zaczęli wydobywać z siebie pokłady melodyjności. Najlepsze połączenie melodii i ekspresyjności kwartetu stanowił album „Plowing into the Field of Love”, a jego formuła niejako rozwija się na majowym krążku – „Beyondless”. Trwająca ponad dwa miesiące letnio-jesienna trasa Iceage rozpocznie się właśnie w Gdańsku, a publiczność festiwalu Soundrive będzie jedną z pierwszych w Europie, która na własnej skórze doświadczyć nowego wcielenia Duńczyków.

W nieco innej formie, choć zapewne równie porywająco szykuje się koncert Floating Points w wersji solo live. Artysta zajmie stanowisko Block Stage ostatniego dnia, w sobotę. Sam Shepherd pojawił się już dwa lata temu na innej imprezie, Tauron Nowa Muzyka, gdzie zaprezentował się z zespołem. Tamto wystąpienie było spełnieniem dla osób oczekujących zabawy dźwiękami i przełożeń elektoniki na gitary, a dla wszystkich pragnących poczuć zapis studyjnego dokonania muzyka – lekkim rozczarowaniem. Tym razem jednak będzie można liczyć na odkupienie, bo jak zostało zapowiedziane, jego występ będzie jedną z pierwszych okazji, by usłyszeć wcielenie brytyjskiego producenta nastawione przede wszystkim na rytmiczne bity, stworzone po to, aby nie można było zejść z parkietu.

Trzecim strzałem jest Flohio, która wystąpi 31 sierpnia na scenie Slipway.
Flohio wyrosła na lokalną gwiazdę jeszcze zanim opublikowała debiutancki singiel, a jej pierwszy występ w charakterze gwiazdy wieczoru wyprzedał się w kilka dni. Ambient, techno, nawet industrial czy z drugiej strony nastrój przywodzący na myśl słynne imprezy na Ibizie – to wszystko jest częścią wyjątkowej tożsamości Flohio. Debiutancka EPka artystki ukaże się jeszcze w tym roku, a występ podczas festiwalu Soundrive będzie jednym z jej pierwszych poza granicami Anglii.

Nie ma więcej wpisów