22 i 23 czerwca 2018 szykuje się naprawdę niezapomniana impreza, a właściwie to dwudniowy festiwal sygnowany marką Instytut. Dam sobie rękę (i nawet nogę) uciąć, że wszystkie drogi pod koniec czerwca będą prowadzić do Garnizonu Modlin, gdzie w XIX-wiecznych murach twierdzy rozbrzmiewać będzie mocne, mięsiste techno w otoczeniu najlepszych wizualizacji i sztuki. Zarówno pomysł, jak i line-up wydarzenia jest imponujący – dziś poznaliśmy artystów sceny Rave, którzy wystąpią w sobotę, a tym samym zamknęliśmy pełen skład części nocnej całego wydarzenia. Do tej pory wymienione zostały wszystkie sceny nocne. Niebawem organizatorzy ogłoszą scenę dzienną/ART oraz zaprezentują sylwetki artystów sztuk wizualnych, którzy także pojawią się na Instytut Festival.

Do składu Instytut Festival dołączają dzisiaj: Abstract Division, Cleric, Nath, Perc live, Radial, Sept, VTSS live.

Aktualnie line-up kształtuje się więc tak:

Piątek 22.06.2018

Scena główna:
Nina Kraviz
MANOID live
Marcel Dettmann
Oscar Mulero
Orphx live
Sigha
These Hidden Hands live
Scena rave:
Dax J
Headless Horseman live
Kobosil
MELANIA.
Randomer
TAKA live
Zariush
Scena underground:
Capo
Concept of Thrill
Hedrome
Lawrence Kurt
Svreca
Voiski live
Zenker Brothers

Sobota 23.06.2018

Scena główna:
Chris Liebing
Dasha Rush
Function
New Rome live
Oake live
Speedy J
Telefon Tel Aviv live
Scena rave:
Abstract Division
Cleric
Nath
Perc live
Radial
Sept
VTSS live
Scena underground:
Anja Kraft
Błażej Malinowski live
Frank Heise
His Dirty Secrets
Peter Van Hoesen
Polar Inertia live
Volte-Face
Trzeba przyznać, że rozmach przedsięwzięcia jest ogromny. Choć Instytut Festival  to kontynuacja legendarnego warszawskiego cyklu imprez Instytut, to organizatorzy przeszli samych siebie w kwestii pomysłu na to wydarzenie, jak i kalibru zaproszonych artystów, dając bezpośrednie dowody na to, że w naszym kraju poziom imprez wcale nie odstaje wcale w widoczny sposób od Zachodu.
Umiejscowienie imprezy w twierdzy Modlin, położonej u zbiegu trzech rzek: Wisły, Narwi i Bugu, z jednej strony przenosi publikę na plażę ukrytą w malowniczych lasach, a z drugiej prezentuje surowe ruiny, będące świadkiem turbulentnej historii naszego kraju. O festiwalu rozpisuje się szeroko prasa zachodnia, m.in. Mixmag czy Factmag, a na stronie wydarzenia na Facebooku zainteresowanie nim aktualnie zadeklarowało około 21 000 osób – bagatelka! Niech dzieje się rave!
Tańsze bilety można nabyć jedynie do 30.04.2018 w cenie 220 zł. Za trzecią pulę trzeba będzie zapłacić 260 zł, a cena podskoczy jeszcze do 300 zł. Nie ociągajcie się więc.

Nie ma więcej wpisów