W końcu nadchodzi jeden z najbardziej oczekiwanych momentów w roku – majówka, a z nią wolne w dużych ilościach. I na Szpitalnej nadchodzi najdłuższy weekend w historii – muzyczna Majówka klubu rozpocznie się w Krakowie z końcem kwietnia i trwać będzie do 6 maja. Przed nami bite 9 dni zabawy, a co nas czeka?

 

27 kwietnia majówkę otworzy impreza z cyklu Ruski Pop, która powstała z nostalgii za szybkimi dźwiękami spod znaku hardbass, hardtrance, hardtekk i hardcore, jak również estetyką rave z lat 90-tych, czyli szeleszczącymi ortalionami, dresami z Adidasa czy okularami przeciwsłonecznymi rodem z Matrixa. Oprawa ta ostatnimi czasy jak widać wróciła do łask i cieszy się popularnością głównie wśród młodszej generacji.

Dzień później w Krakowie zagości delegacja z niemieckiego festiwalu promującego muzykę elektroniczną, ale również równość, otwartość i tolerancję. Mowa tu o Nachtdigital. Jego reprezentanci zmierzą się na scenie z rezydentami Szpitalnej, m.in. CREDIT 00, który zagra wspólnie z rezydentem klubu Kinzo Chrome, a poza tym Perm, Vai, DJ Carpet Crawler 3000, LuxEarth Trax, Eltron i Morskie Oko, czyli projekt tworzony przez Chino, Olivię i Steffena Bennemanna.

Wypadający w przeddzień kalendarzowej majówki 30 kwietnia obchodzony będzie jako mały piątek, czyli z przytupem. Wystąpi ekipa Mødule, która słynna jest ze doskonałych imprez techno. Swoją selekcję zaprezentują The Effaith, Aetha, Rraph Diabot, a dźwięk ubogacać będą wizualizacje niezwykle utalentowanej VJ-ki Martinovnej.

Szpitalniane Open Decks wyjątkowo podczas majówki odbędą się we wtorek, a nie w środę. Open Decks to cykl, podczas którego młodzi adepci sztuki DJ-skiej mają okazję zaprezentować swoje talenty, a często jest to też pierwszy krok w profesjonalnej karierze wielu muzyków. Dzień później po raz kolejny na Szpitalną 1 zawita Brutaż, czyli sztandarowe wydarzenie w niezależnej kulturze klubowej, zainicjowane przez Jacka Plewickiego. Z zasady nie ogłasza się na nim programu artystycznego i nie epatuje znanymi nazwiskami, a więc odwracamy uwagę czy wręcz ignorujemy nazwiska artysty, a skupiamy się bardziej na samej muzyce, bez etykietek i stereotypów. Poza tym liczy się komfort klubowiczów, ich poczucie bezpieczeństwa i przyjacielska atmosfera.

Granie w Bramie pozwoli odpocząć trochę od mroków szpitalnianych piwnic. Jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie odbywa się w bramie wejściowej do klubu, gdzie przy orzeźwiającym napoju i spokojniejszych nutach, można będzie 3 maja swobodnie odpłynąć w krainę chilloutu.

Last but not least – 4 maja w cyklu Szpitalna 1 prezentuje wystąpi Josey Rebelle, która miała okazję pojawić się już w holenderskim De School, Berghain, londyńskim Fabriku czy Nitsa Club, a poza tym jest rezydentką Plastic People. Miłością do techno i hardcore zaraził artystkę brat, aczkolwiek w jej setach słyszy się też breakbeaty i acid. Oprócz niej pojawi się Olivia, Daniel Drumzbiøs, Libront oraz 4\4 i Intyre – twórcy cyklu Technopatia.

Na koniec jeszcze coś niespodziewanego! Dzięki współpracy z Aiorai Systems, Szpitalna 1 zabierze też klubowiczów w przyszłość za pomocą wspólnie stworzonej aplikacji.  Organizatorzy zdradzili, że projekt łączy w sobie elementy artystyczne oraz rozszerzoną rzeczywistość zapewniającą niepowtarzalne doznania wizualne, jak również możliwość otrzymania prezentu od klubu lub On Lemon, majówkowego partnera projektu. Wystarczy tylko ściągnąć aplikację ze sklepu Google/App store, następnie skierować telefon w stronę znaku aplikacji. Premiera już wkrótce, bądźcie cierpliwi i odliczajcie dni!

Nie ma więcej wpisów