OFF Festival potrafi zaskakiwać nie od dziś. Jest OFF nie tylko w muzyce, ale i w formule, jaką oferuje swojej wiernej publiczności. Bezkompromisowy program, eklektyzm gatunkowy i artyści z górnej półki. Dowód na to, w każdej edycji znajdzie się przynajmniej kilka. W tegorocznej jednym z wielu jest artystka, która właśnie dołącza do składu, a której raczej nikt się na tym festiwalu nie spodziewał. M.I.A – odważna, kontrowersyjna i oryginalna będzie jednym z najważniejszych punktów tegorocznego programu OFF Festivalu.

Tak naprawdę nazywa się Mathangi Maya Arulpragasam, ale świat zna ją pod pseudonimem M.I.A. Jest nie tylko wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką, ale też świetnie odnajduje się w roli wojowniczki za sprawy tych słabszych. Upomina się o imigrantów, walczy o prawa kobiet, o środowisko, o rozsądną konsumpcję. Mówi co myśli, bez względu na okoliczności. Udowodniła to pokazując środkowy palec milion telewidzów podczas transmitowanego live występu na Super Bowl.

M.I.A. nie daje się zaszufladkować także muzycznie. Jej wydany w 2005 roku debiut „Arular” mienił się wszystkimi barwami londyńskiego undergroundu – od egzotycznych brzmień z zamorskich krain po hip-hop i electro. Długą więc drogę przeszła do ostatniej płyty, czyli przebojowej „AIM” (2016), która powstała przy współpracy m.in. z Diplo i Skrillexem, baronami EDM. Ale styl muzyczny to rzecz drugorzędna, bo ton całości i tak zawsze nadaje ona.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 330 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 10 czerwca lub do wyczerpania biletów z trzeciej puli! W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.

Nie ma więcej wpisów