Piotr Kaliński aka Hatti Vatti to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać, zwłaszcza w Trójmieście. Weteran trójmiejskiej elektroniki już w najbliższą sobotę, 12 maja wystąpi jako live band odgrywając materiał ze świetnie przyjętej płyty „Szum”. Oprócz niego na scenie pojawią się też  uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Stendka znanego ostatnio z projektu LASY, którzy przez kilka miesięcy pod jego okiem poznawali tajniki programu Ableton.

Teraz przyszedł czas na test. 12 maja uczestnicy warsztatów dobrani w duety zaprezentują swoją twórczość i pokażą czy da się w kilka miesięcy da się opanować Ableton na tyle, aby tworzyć interesującą muzykę. Być może dla samych warsztatowiczów będzie to pierwszy nieśmiały krok w stronę kariery. Czy uda się przełożyć muzyczne inspiracje na własną twórczość? Od trapów po softelectro, od Tima Heckera po Moderat? Przekonajcie się sami już 12 maja w Stacja Orunia.

Dla tych bardziej aktywnych muzycznie, którzy odwiedzą gdańską Stację Orunia do dyspozycji  i testów będą syntezatory i urządzenia midi.

Skład: 
Piotr Kaliński (gitara + elektronika),
Paweł Stachowiak (Moog),
Rafał Dutkiewicz (perkusja).

Zagrają najnowsze wydawnictwo projektu – „SZUM”, który w zaskakujący sposób łączy różnorodność i minimalizm, dawkując napięcie. Na albumie dominują brzmienia analogowych instrumentów, a także sample odnalezione przez artystę w archiwach radiowych i filmowych. Piotr Kaliński na najnowszej płycie zadaje pytanie, czy żyjemy już w dystopijnym świecie maszyn. Czy społeczeństwo podlega całkowitej kontroli? Czy dwudziestowieczni futurystyczni twórcy naiwnie zachwycali się technologią, czy też przewidywali przyszłość? Dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz holenderskim instytutem Sound & Vision, Kaliński wykorzystał archiwa dźwiękowe i przetłumaczył artystyczne wizje z drugiej połowy XX wieku na współczesny język nowej elektroniki. Echa prac kompozytorów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia przemykają tu obok inspiracji płynących z eksperymentalnych animacji lat 70. i 80.

Gdzie: Gdańsk, Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9

Kiedy: 12 maja

Wstęp: 20 zł

Nie ma więcej wpisów