Choć grywali u nas już kilkukrotnie, ich powrót zawsze cieszy. Ta niezwykła orkiestra dęta z Chicago podczas swoich koncertów potrafi zaskoczyć i porwać jednocześnie funkowo-jazzową energią. 13 maja Hypnotic Brass Ensembl ponownie odwiedzi Warszawę i wystąpi w Niebie.

Ośmiu braci dorastających w muzykalnej rodzinie trębacza Phila Cohrana – członka legendarnej Sun Ra Arkestra, oprócz praktycznych umiejętności gry na instrumentach dętych, wynieśAli z domu także zamiłowanie do jazzowej awangardy.

W 1999 roku bracia zaczęli grać na ulicach i stacjach metra w Chicago. Niedługo później stworzyli 9-osobowy zespół brassowy. Od tamtej pory mogą się pochwalić szeregiem robiących wrażenie kolaboracji z m.in. z Erykah Badu, Gorillaz, Flea z Red Hot Chilli Peppers, Tony Allenem, Princem, Mos Defem, De La Soul, Ghostface Killah, Wu-Tang Clanem, czy Childish Gambino, a ich najpopularniejszy utwór „War”, trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu „Igrzyska Śmierci”.

W listopadzie zeszłego roku ukazał się ich dziewiąty album „Book of Sound”, będący hołdem dla spuścizny zmarłego w zeszłym roku Phila Cohrana i jego filozofii afrocentrycznego astralnego jazzu. Koncert w Niebie będzie jednak bardziej przypominał dotychczasowe pełne energii występy zespołu w Warszawie, będące mieszanką jazzu, funku, soulu i hip-hopu w klasycznym wydaniu. Tym samym koncert będzie zapowiadał kolejną płytę HBE, która ukaże się pod koniec roku – „Bad Boys of Jazz”.

Kiedy: 13.05
Gdzie: Niebo, ul. Nowy Świat 21
Wstęp: 79 PLN

 

Nie ma więcej wpisów