Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Kolejne dwa tygodnie pełne muzyki za nami. W ostatnim czasie na naszych playlistach wylądowali: Half Waif („Lavender”), Okkervil River („In The Rainbow Rain”), Arctic Monkeys („Tranquility Base Hotel & Casino”), Playboi Carti („Die Lit”), Rae Sremmurd („SR3MM”), Beach House („7”), Pinkshinyultrablast („Miserable Miracles”), Sigur Rós („Route One”), We Are Scientists („Megaplex”), DJ Koze („Knock Knock”) oraz Jon Hopkins („Singularity”) i Plan B („Heaven Before All Hell Breaks Loose”).

Death Cab for Cutie powracają! Tak jakby. Póki co Ben Gibbard i spółka ogłosili prawie 30 nowych dat koncertowych, rozpoczynających się już w czerwcu. Zespół opublikował także 40-sekundową zapowiedź następcy „Kintsugi”, który najpewniej pojawi się w sierpniu.

Lubimy nowe utwory Mogwai, tak jak lubimy oczekiwać ich nowych albumów, które zawsze na końcu nieco nas zawodzą – ale może to kwestia oczekiwań? Niemniej, warto wsłuchać się w zespół, który właśnie opublikował nowy utwór, „Donuts”. I nie, choć brzmi to jak kolejny beef na obecnego mieszkańca Białego Domu, to akurat nagranie to ma z obecną polityką niewiele wspólnego. Trafi bowiem do ścieżki dźwiękowej filmu science-fiction „Kin”

Nowy utwór mają na swoim koncie również panowie z The National. Tym razem jednak jest to zapis z niedawnego koncertu z Homecoming Festival. Nagranie nosi utwór „Light Years”.

A z innych szybkich newsów festiwalowych – donosimy, że do line-upu Soundrive Festival dołączają kolejne postaci. Tym razem są to OY i La Luz (obie grupy wystąpią na Block Stage’u 1-go września), a także Princess Chelsea (ta pojawi się tak dzień wcześniej, 31 sierpnia)

Śmierć projektu Youth Lagoon przeżywamy właściwie do dzisiaj. Na szczęście zamknięcie tego etapu muzycznego życia przez Trevora Powersa nie oznacza, że tracimy dostęp do trzech bardzo dobrych albumów. I nie znaczy również, że muzyk przestał nagrywać. Oto bowiem Powers opublikował właśnie swój nowy singiel – „Playwright”.

Gabriel Garzón-Montano to nazwisko, o którym powinno być głośniej niż jest. I być może nadchodzący czas to zmieni na korzyść muzyka, który w zeszłym roku wydał świetny debiutancki album. Teraz dostajemy kolejny neosoulowy utwór, który nie znalazł się na płycie „Jardín”, a pasuje na nią idealnie – „Golden Wings”.

Wczoraj miała miejsce bardzo ciekawa polska premiera. Wczasy, duet złożony z Bartka Maczaluka i Damiana Kogucika, wydał w zeszłym roku świetną EP-kę „1000 problemów”, a teraz pociągnął temat na swoim debiutanckim krążku „Zawody”. Album dla Thin Man Records zawiera 10 utworów i opisywany jest między innymi jako płyta opowiada o zawodnikach codzienności, ich marzeniach, obawach, uczuciach, stosunku do pracy zawodowej, o ich zawodach życiowych i miłosnych, a także o zawodach sportowych, w których się nie wygrywa. Czy można przedstawić lepszą zachętę do wysłuchania krążka?

W kwestii polskiej sceny, ale tym razem już stricte elektronicznej… Każdy jej miłośnik pamięta o istnieniu labelu The Very Polish Cut Outs. Prawie sześcioletnia działalność wydawnictwa zakończyła się pierwszego kwietnia 2016 roku. Ale okazuje się, że to wcale nie koniec ostateczny. Bartosz Kruczyński, połowa nieistniejącego już duetu Ptaki, działający solowo jako Earth Trax, wydaje w labelu swój nowy album, tym razem w ramach projektu Pejzaż. Zaplanowany na czerwiec „Ostatni dzień lata” ma się składać z trzynastu kompozycji. Jedną poznaliśmy już teraz – „Z drugiej strony światła” brzmi jak kolejny utwór Ptaków. To świetna, letnia kompozycja, z bardzo przyjemnym samplem poddanym ostrożnej edycji. Zapowiada się wielki powrót i materiał idealny na soundtrack do beztroskiego letniego wypoczynku.

Ariana Grande po raz kolejny udowodniła swój wokalny talent. Tym razem w show Jimmy’ego Fallona zagrała z prowadzącym w „Musical Genre Challenge”. To pozwoliło jej wykonać „God’s Plan” jako diva z lat 90′ i „HUMBLE.” stylizowane na goth-rock. Podczas tego samego odcinka wykonała też swój najnowszy singiel – „No Tears Left to Cry”.

O tym, że Donald Glover jest człowiekiem wielu talentów (komikiem, aktorem, muzykiem, reżyserem itd.) wiadomo było od zawsze. Obecnie zachwycamy się jego fantastycznym teledyskiem do niewiele gorszego utworu „This Is America”, ale udział w niedawnym Saturday Night Live przypomniał o tym w sposób równie bezbłędny. Z mnóstwa skeczów z udziałem Donalda kilka wyróżnia się szczególnie (np. „80’s Music Video”) ale bank rozbił „A Kanye Place”. To po prostu trzeba zobaczyć!

Nie ma więcej wpisów