Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Kończymy dwudziesty tydzień muzycznej podróży przez 2018 rok. Tym razem na playlistach wylądowały albumy: Courtney Barnett („Tell Me How You Really Feel”), GAS („Rausch”), Parquet Courts („Wide Awake!”), John Maus („Addendum”), James Bay („Electric Light”) i oOoOO & Islamiq Grrrls („Faminine Mystique”).

Płakaliśmy podczas słuchania utworów Majical Cloudz, płakaliśmy po informacji o zakończeniu działalno-ści grupy. Teraz też płaczemy, ale ze szczęścia – bo wraca frontman tego nieodżałowanego projektu, Devon Welsh. Muzyk przedstawił właśnie swój utwór „I’ll Be Your Ladder” i mamy nadzieję, że to za-powiedź czegoś równie pięknego, jak album „Are You Alone?”

Nie będziemy chwalić ani ganić, ale przypadki Christiny Aguilery przez lata prezentowały się naprawdę różnie. Warto jednak wspomnieć, że piosenkarka zapowiedziała album „Liberation”, który promuje m.in. balladdowy utwór „Twice”. Całe wydawnictwo 15 czerwca.

Death Grips dalej trzymają w niepewności, nie informując o dacie wydania krążka „Year of The Snitch”. Znamy natomiast, poza okładką i tracklistą, kolejny (po „Streaky”) utwór – „Black Paint”. Grupa zapowie-działą także, że sesja nagraniowa odbywała się z basistą Toola – Justinem Chancellor i producentem Andrew Adamsonem.

A skoro jesteśmy przy mocniejszych klimatach – powracają także Nine Inch Nails. Grupa Trenta Reznora opublikowała właśnie psychotyczny numer „God Break Down the Door”, który pojawi się na ich nadchodzącym albumie „Bad Witch”. Wydawnictwo pojawi się 22 czerwca.

6 marca obchodziliśmy kolejną rocznicę tragicznej śmierci Marka Linkousa, znanego szerzej jako lidera Sparklehorse. Samobójcza śmierć muzyka i jego wieloletnia walka z depresją wpłynęły na rzeszę słuchaczy, w tym również na innych artystów. Duet Phantogram opublikował właśnie dwuczłonowy singiel „Someday”, na który składa się nowy utwór zespołu oraz cover wspomnianego zespołu – „Saturday”. Wszystkie zyski z zakupu utworów zostaną przekazane American Foundation for Suicide Prevention.

Jesteśmy z tych, którzy uważają, że album “Caracal” był sporym zawodem w stosunku do debiutu braci Lawrence. Ale wygląda na to, że w trzy lata po tym wydarzeniu, Disclosure wracają. A być może wracają w formie. Nie licząc EP-ki „Moog for Love” z 2016 roku, “Ultimatum” jest pierwszym nagraniem Brytyjczyków i zwiastuje wydawnictwo numer trzy. Dodatkowo panowie opublikowali krótką notatkę dla fanów:

Sorry it’s been a while—we have been missing you all immensely, so we wanted to share with you something we’ve been working on now the sun is shining and the trees are green. A few months ago, we stumbled across an amazing female vocalist named Fatoumata Diawara. While digging through her dis-cography we discovered this beautiful sample and started messing around, having fun and experimenting with it.

Również Anderson .Paak podzielił się nowym utworem – „Bubblin”, oznajmiając jednocześnie, że ma jeszcze 65 000 innych nagrań do opublikowania. Okay, może nie jesteśmy zachwyceni tym muzycznym rzutem, ale zważywszy na solowe dokonania płytowe muzyka, przymykamy oko na „Bubblin” i oczekujemy serii wydawniczych następców „Malibu”.

W końcu! Johnny Jewel podzielił się informacją, że zapowiadany od przeszło czterech lat album „Dear Tommy” Chromatics ukaże się jesienią. Czy muzyk na pewno wywiąże się z obietnicy? Trudno wyrokować, biorąc pod uwagę, jak wiele przygód spotkało ten materiał. Pozostaje tylko trzymać kciuki i czekać, słuchając przy okazji fenomenalnego utworu „Black Walls”. Amerykanie są zdecydowanie w zwyżkującej formie.

Céline Dion nie jest może tak popularna i rozchwytywana przez nastolatków, jak inne divy, ale to być może się zmieni. A pomoże jej w tym nie kto inny, jak… Deadpool. W ramach promowania nowego filmu z tym charakterem artystka nagrała utwór „Ashes”, który znajdzie się na „Deadpool 2 Motion Picture Soundtrack”. Jak wypadło zestawienie piosenkarki i komiksowego świra, można sprawdzić w teledysku.

U2 rozdało wszystkim mniej lub bardziej zainteresowanym ich dokonaniami swój album, a Janelle Monáe postanowiła zrobić krok dalej – usunąć wszystkie utwory z playlist Spotify, zastępując je swoim albumem „Dirty Computer”. Udostępniona aplikacja najwyraźniej nie działała tak jak powinna (albo działała zbyt dobrze), bo tego samego dnia została usunięta. Nie znaczy to jednak, że nie możecie sięgnąć po trzeci album wokalistki bez tego. Co więcej – musicie!

I na koniec dwie smutne informacje. W ostatnich dniach odeszli od nas 36-letni wokalista szkockiej formacji Frightened RabbitScott Hutchison, a także Glenn Branca – awangardowy kompozytor i gitarzysta, założyciel Neutral Records. Artysta miał 69 lat.

Nie ma więcej wpisów