Przygotowania do Wooded Festival na ostatniej prostej – do festiwalu został miesiąc. Organizatorzy szczecińskiej imprezy oprócz muzycznych atrakcji zadbali też o to, żeby pobyt w Łasztowni był po prostu przyjemny, ale i przyjazny dla środowiska. Tym samym oprócz czołówki europejskiej i rodzimej sceny klubowej, będzie okazja do spotkania z ekologicznym designem czy wzięcia udziału w warsztatach.

Poza atmosferą rodem z berlińskich klubów organizatorzy przewidują szereg pozamuzycznych atrakcji. Wooded idzie w parze z ideą eco-friendly, przez co większość scenografii wykonana będzie z materiałów recyklingowych. O ten przyjazny dla natury design zadbają absolwenci I studenci Akademii Sztuk w Szczecinie. Na głodnych czeka urozmaicona strefa gastronomiczna. Festiwal Wooded City sprofilowany jest na całe rodziny dlatego przez cały dzień najmłodsi uczestnicy zasmakują wrażeń w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, gdzie będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, zajęciach jogi czy spróbować swoich sił przy muzyce elektronicznej. W Łasztowni mile widziani są także rodzice i dziadkowie – powyżej 50 roku życia wstęp na Wooded jest wolny.

Jednodniowa impreza skupia to, co najciekawsze we współczesnej elektronice. Do Polski powraca duńskie trio WhoMadeWho, które przygotowało na tę okazję specjalny DJ set. Nową, świetnie przyjętą płytę „Gens” zaprezentuje rezydent kultowego Berghain – Answer Code Request. Po dziewięciu latach na ojczystej ziemi zagra obieżyświatka Margaret Dygas, a to tylko część reprezentantów międzynarodowej sceny techno/house, którzy pojawią się w Szczecinie.

Jeżeli chodzi o polskich wykonawców, wydarzeniem wieczoru będzie koncert niewidzianych jeszcze w tym roku w Szczecinie The Dumplings. A do tego czołówka rodzimych producentów muzyki elektronicznej: Das Komplex, Earth Trax, Manoid, Seb czy wisienka na torcie – organizatorzy, czyli wspomniany duet Catz ‘N Dogz. Nie zabraknie też debiutujących dopiero artystów: line-up festiwalu niedawno uzupełnili laureaci konkursu dj’skiego organizowanego przez Wooded.

Bilety na festiwal są wciąż dostępne za pośrednictwem platformy Biletomat.pl. Trzeba się jednak spieszyć, bo liczba tańszych wejściówek, które można nabyć do 31 maja, topnieje w oczach. Wooded Festival już 23 czerwca.

Nie ma więcej wpisów