Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Wszyscy żyją RODO, ale my żyjemy nowymi albumami, które muzycznie umilają nam weekend. W ze-stawieniu z tego tygodnia znajdziemy wydawnictwa: Fatoumata Diawara („Fenfo”), CHVRCHES („Love is Dead”), Pusha-T (“Daytona”), Mouse On The Keys („tres”) czy EP-kę Jenny Hval (“The Long Sleep”).

James Blake coś niemrawo zabiega o naszą uwagę, co jakiś czas wychylając się zza konsolety i prezentując jakiś utwór. Tym razem artysta opublikował numer „Don’t Miss It” z udziałem Dominica Makera, członka Mount Kimbie.

Gruziński klub Bassiani wraca do życia. Po ubiegłotygodniowych, licznych protestach pod parlamentem w Tbilisi, będących reakcją na wtargnięcie policji do dwóch potężnych ośrodków klubowych: Bassiani i Café Gallery (rzekomo z racji ostatnich śmierci z powodu narkotyków, a po prawdzie w dezaprobacie przeciwko liberalizacji dość restrykcyjnej polityki antynarkotykowej) władze zdecydowały się zgodzić na ponowne otwarcie klubu zaraz po zakończeniu dochodzenia. Możemy odetchnąć z ulgą.

Mac DeMarco
zapowiedział trasę po Europie. I jest to wiadomość znakomita, albowiem muzyczny freak pojawi się także w naszym kraju. 19 października zawita do warszawskiej Progresji.

Fanów The National powinna ucieszyć wiadomość, że grupa planuje wydać koncertowy album „Boxer (Live in Brussels)”. Pierwotnie materiał ukazał się pod koniec kwietnia na kolekcjonerskim winylu z Okazji Record Store Day 2018. Matt Berninger i spółka ogłosili jednak, że zostanie wydany na szerszą skalę – zarówno cyfrowo, jak i na płycie CD 13 lipca.
Moses Sumney, jedna z gwiazd tegorocznego OFFa, zaprezentował EP-kę z remiksami singla „Make Out In My Car”. Na wydawnictwie znalazły się nowe wersje utworu, w tym m.in. nagranie autorstwa Sufjana Stevensa czy Jamesa Blake’a. Z tym pierwszym Moses wystąpił  podczas gali wręczenia Oscarów. Wspólnie wykonali nominowany w kategorii Najlepsza Piosenka utwór „Mystery of Love” z filmu „Tamte dni, tamte noce”. Jak widać, wspólny występ zaowocował czymś więcej.

Przygotowania do sezonu festiwalowego trwają w najlepsze, dlatego i w tym tygodniu organizatorzy naszych ulubionych festów nie szczędzili nam ogłoszeń. I tak w poniedziałek OFF Festival dorzucił kolejne nazwy do swojego worka: No Age, Derya Yıldırım & Grup Şimşek, Lonker See, Meek Oh Why?, Pokusa i Sierść. Pojawiły się też kolejne nazwy od gdańskiego Soundrive Fest, który ogłasza się chyba najczęściej, bo średnio co drugi dzień: Death in Rome, CRIMER, Japanese Breakfast czy DJ BORING. Dla fanów elektronicznych brzmień pierwszy rzut od Undercity Festival: Dixon, Dubfire, Extrawelt i Roman Poncet.

Tymczasem we wtorek na kanapie u Kuby Wojewódzkiego zasiadł Dawid Podsiadło i jego dumnie zapuszczony wąs. Artysta z wielką ulgą zakończył swój półtoraroczny urlop od show biznesu i wrócił z przytupem na Męskie Granie. Panowie pogawędzili sobie jak zwykle o wielkich męskich sprawach tego świata: upływie czasu, urodzinach, zaroście i… fajnych skarpetkach. Wiemy, musicie to zobaczyć.

Nie ma więcej wpisów