Dwie wyjątkowe artystki — kanadyjska skrzypaczka Sarah Neufeld i wiolonczelistka Resina wystąpią 3 czerwca w warszawskich Powidokach. 

Sarah Neufeld znana jako członkini Arcade Fire, to zamieszkała w Montrealu kompozytorka, skrzypaczka i wokalistka, założycielka instrumentalnego ansamblu Bell Orchestre.

W swojej solowej twórczości Neufeld inspiracje Belą Bartokiem, Ivą Bittovą, Steve’em Reichem i Arthurem Russellem łączy z wrażliwością na brzmienia elektroniczne. Wszystko to słychać na jej debiutanckim „Hero Brother” — pierwsze skrzypce uzupełniane są tam przez abstrakcyjne wokalizy oraz fortepian i fisharmonia, a powściągliwe, emocjonalne etiudy ścierają się z surową, nieokiełznaną energią.

Na „The Ridge” artystka zmierza w kierunku minimalistycznego, rytmicznego popu, kładąc jeszcze większy nacisk na współgrę skrzypiec i głosu, prowadzącą narrację albumu. W jego nagraniach brał udział Jeremy Gara, perkusista Arcade Fire, dodając do kompozycji wielowarstwową, dynamiczną atmosferę.

Przed Sarah Neufeld wystąpi Resina, czyli Karolina Rec. Na początku 2016 roku podpisała kontrakt płytowy z legendarną brytyjską wytwórnią FatCat Records, a dokładnie z jej „post- klasycznym” oddziałem – 130701. Pierwszy album Resiny ukazał się we wrześniu 2016 i jest owocem eksperymentów łączących wiolonczelę z prostymi narzędziami elektronicznymi. Resina wielokrotnie udowodniła, że doskonale potrafi wykorzystać te same narzędzia do występów na żywo.

Na lipiec tego roku zaplanowana jest premiera drugiej płyty Resiny, pod tytułem „Traces” — również w 130701.

Kiedy: 03.06

Gdzie: Warszawa, Powidoki ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22

Ile: 30 PLN

Nie ma więcej wpisów