Bajki o dorosłych to nowy projekt z Lublina, który tworzą Hubert Pyrgies, Stanisław Leszczyński i Antek Sojka. Ich dźwięki lawirują między art popem, elektroniką a hip-hopem, jednak artyści główny nacisk kładą na teksty, paradoksalnie wcale nie tak bajkowe. Utwór „Byle dalej” ma w sobie coś z wrażliwości Ralpha Kamińskiego, a debiutancki album grupy ma się ukazać jeszcze w tym roku. A oto, co Hubert, Stanisław i Antek mają do powiedzenia sami o sobie:

Kim jesteście?

Twórcami, którzy w dość nieprawdopodobnym zbiegu okoliczności spotkali się w jednym czasie i idealnie dobrali pod wieloma względami – muzycznym, emocjonalnym, predyspozycyjnym i etyki pracy.

W jaki sposób określicie swoją muzykę?

To oczywiście bardzo trudne, ale naszym zdaniem jest to muzyka emocjonalna, odrobinę melancholijna, hipnotyzująca i zadymiona. Stworzona za pomocą retro czy nawet klasycznych środków w połączeniu z nowoczesnym sznytem. Odnaleźć w niej można elementy trip hopu, ballad lat dziewięćdziesiątych, alternatywnego popu czy nawet house’u.

Kim / czym się inspirujecie?

Inspiracją dla tekstów Bajek są wszelkie „niełatwe” tematy. Będące często przedmiotem nocnych dyskusji między nami lub z innymi świetnymi rozmówcami. Dotyczą rozterek, z którymi mierzy się nasze pokolenie około-trzydziestolatków, jedną nogą tkwiące w młodzieńczej beztrosce, a drugą zamartwiające się przemijaniem i bagażem oczekiwań własnych lub otoczenia.

Co jest dla Was najważniejsze w tworzeniu muzyki?

Najważniejsze są spotkania i czas poświęcony na wspólne tworzenie. To, czego możemy się nawzajem od siebie nauczyć i czym wzajemnie się zaskakujemy.

Co Was wyróżnia i jest Waszym znakiem rozpoznawczym?

Klimat, który jest wspólnym mianownikiem wszystkich utworów, choć są odrobinę zróżnicowane stylistycznie.

Jakie są Wasze najbliższe plany związane z muzyką?

Jest ich bardzo dużo, ponieważ każdy z nas zaangażowany jest w liczne projekty muzyczne i żyje zawodowo muzyką od kilkunastu lat. Jednak jako zespół najważniejszym celem jest wydanie albumu, który już nagraliśmy i zainteresowanie słuchaczy propozycją, którą przygotowaliśmy i będziemy rozwijać w najbliższych latach zgodnie z naszą wizją.

Jeśli nie muzyka to…?

To inna forma grupowej pracy twórczej – jeśli pytanie dotyczy kwestii zawodu. A prywatnie czas spędzony z rodziną i bliskimi na relaksie. No i rozmowy, rozmowy, rozmowy…

Nie ma więcej wpisów