Czerwcowy program krakowskiego klubu Szpitalna 1 obejmuje nie tylko imprezy skupiające się w dużej mierze na muzyce, ale też pokazy filmowe, warsztaty oscylujące wokół nauki tworzenia muzyki elektronicznej oraz koncerty – to nie lada gratka dla pasjonatów muzyki, sztuk wizualnych, filmu i nawet ludzi z zacięciem naukowym.

W klubie zobaczymy występy ponad 20 artystów pochodzących z różnych stron świata oraz niebanalne nazwiska polskiej sceny elektronicznej. Mowa tu m. in. o Via App – DJ-ce z Nowego Jorku, uświetniającej klubowe Wianki oraz Ciarrze Black, która wpada do Krakowa na zaproszenie Behind the Stage i Oramics. Poza tym Deltatron – jedna z najważniejszych postaci na południowoamerykańskiej scenie współczesnej elektroniki oraz absolwent prestiżowego Red Bull Music Academy. Novo Line to alias Nata Fowlera, który specjalizuje się w nietypowym wykorzystaniu narzędzi studyjnych z lat osiemdziesiątych, odkrywającym też ich nieznane zastosowania.

Via App / mat. prasowe

Słuchaczy lubiący instrumentarium na żywo zadowoli fakt, że Szpitalna kontynuuje nadal tradycję koncertową. Na scenie wystąpią Better Person (solowy projekt Adama Byczkowskiego) oraz zespół Romantic Fellas. W brzmieniu Adama odnaleźć można ślady wpływu Arthura Russella czy Sade, ale także Davida Lyncha i Andrzeja Zauchy – jest to naprawdę interesująca mieszanka. Romantic Fellas to krakowski zespół, który gra alternatywny pop, mocno ubogacony brzmieniem syntezatorów.

Albrecht Wassersleben, Carl Suspect, Philipp Demankowski – reprezentanci niemieckiej sceny niezależnej odwiedzą Szpitalną 1 z okazji celebracji nowych wydawnictw muzycznych rezydentów klubu, Olivii oraz Chino. Debiut Olivii – „Skawa” ukazał się w formie kasetowej 30 maja 2018 nakładem K-Hole Trax, z kolei winyl „Kolaps” Chino wydany został przez niemiecki label shtum 22 maja 2018. Jest co świętować!

Na stałe do programu klubowego weszły Live Act – meet, talk & jam, czyli spotkania mające na celu przybliżenie sztuki tworzenia muzyki wszystkim osobom zainteresowanym produkcją własnych utworów oraz zajęcia z DJingu, które odbywają się co środę w ramach cyklu Open Decks. One Artists Day to wydarzenie prezentujące młodych artystów z Krakowa, poruszających się po wizualnych dziedzinach sztuki. To spersonalizowany event, podczas którego zaproszony Artysta jest odpowiedzialny za cały koncept wydarzenia – od oprawy wizualnej, muzycznej po zagospodarowanie przestrzeni klubu Szpitalna 1, a nawet ustalenie dedykowanego menu.

Kolejną nowością w programie klubu jest cykl RAUT, czyli pokazy filmowe przybliżające widzom kino niszowe sytuujące się poza głównym nurtem. Selekcja filmów oparta jest o współpracę z instytucjami oraz selekcjonerami festiwali filmowych z różnych zakątków świata.

Warto zwrócić uwagę również na 37 odsłonę cyklu Why so silent?, podczas którego wystąpią ze swoimi live actami  Eastern Renaissance oraz kurator – Błażej Malinowski. Ich muzyka będzie akompaniamentem i stanowić dość znaczące tło do filmów niemych wyświetlanych na ekranie. Cykl odbędzie się po raz drugi na terenie klubu Szpitalna.

Co prawda miejski sezon klubowy zazwyczaj zwalnia trochę obroty na rzecz rozpoczynającego się sezonu letnich festiwali, to jednak warto pamiętać, że w Krakowie tempo nadal jest wysokie, a prawdziwe wakacje mają miejsce tylko na Szpitalnej!

Poniżej kalendarium na czerwiec – podsumowanie wszystkich wydarzeń:
01.06 PT. Neurodydaktyka #15 Drum & Bass / Techno
02.06 SB. Basy Tropikalne Número Tres w/ Deltatron
04.06 PN. LIVE ACT – meet, talk & play (Wstęp Free)
06.06 ŚR. Open Decks – Digital Edition (Wstęp Free)
07.06 CZW Better Person na Szpitalnej 1, afterparty Klub Anonimowych Ambientoholików
08.06 PT. Szum: Novo Line live!
09.06 SB. BTS + Oramics w/ Ciarra Black
10.06 ND. Granie w Bramie: Sunday Best edition by Discomule (Wstęp Free)
11.06 PN. RAUT #1 Pokazy Filmowe na Szpitalnej 1 (Wstęp Free)
12.06 WT Jam Session
13.06 ŚR. Open Decks Vinyl Edition (Wstęp Free)
14.07 CZW Koncert Romantic Fellas
15.06 PT. Krak Up Trzeci
16.06 SB. Release Party: Chino / Shtum / Olivia / K-Hole Trax /
18.06 PN. Pokazy Filmowe na Szpitalnej 1 (Wstęp Free)
19.06 WT. LIVE ACT – meet, talk & play (Wstęp Free)
20.06 ŚR. Open Decks Digital (Wstęp Free)
21.06 CZW. Why So Silent ? w/ Błażej Malinowski; Eastern Renaissance
22.06 PT. Brutaż
23.06 SB. Wianki w Krakowie! Noc Klubowa w/ Via App live (Wstęp Free)
24.06 ND. Granie w Bramie: Italo Edition w/ Kinzo Chrome,
25.06 PN. One Artist’s Day (Wstęp Free)
16.06 WT. Jam Session
27.06 ŚR. Open Decks Vinyl Edition (Wstęp Free)
28.06 CZW. Fresh Start
29.06 PT. Syntetyk

Nie ma więcej wpisów