Czasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam – to hasła, które będą wyznaczać kierunki tegorocznej Kawiarni Literackiej OFF Festivalu, której kuratorką jest pisarka Sylwia Chutnik.

To, co kawiarnia literacka ma do zaoferowania to przede wszystkim wciągające dyskusje o tym, co przede wszystkim ciekawe artystycznie. Czasem będzie poważnie, czasem mniej. Zawsze jednak inspirująco i ponad podziałami.

Oprócz dyskusji będzie okazja do słuchania literatury na żywo: autorzy i autorki będą czytać swoje teksty przy improwizowanej muzyce. To jedyny moment, kiedy można usłyszeć i zobaczyć, jak literatura splata się z dźwiękiem. Przygotowaliśmy również niespodziankę – słuchowisko na żywo. Pamiętacie słuchanie bajek przed zaśnięciem? OFF proponuje Tyrmanda na pobudzenie. Fragment powieści „Zły” zaprezentują na żywo aktorzy i aktorki na co dzień nagrywający słuchowiska i audiobooki Biblioteki Akustycznej. Jest to element wielkiego świętowania siedemdziesięciolecia Empiku, w związku z którym powstaje siedem słuchowisk opartych na polskich tekstach, które zostały napisane w siedmiu ostatnich dekadach.

Przestrzeń Kawiarni Literackiej będzie również inspirowała do czytania. Oprócz księgarni festiwalowej Empik, w której kupić będzie można książki występujących pisarzy i pisarek znajdzie się również wystawa okładek w ramach kampanii „Oceniaj książkę po okładce” zwracającej uwagę na potrzebę dobrych projektów graficznych. Ponadto cała przestrzeń zaaranżowana będzie w klimacie retro nawiązującym do Klubów Międzynarodowej Prasy i Książki. Między spotkaniami i słuchowiskami (ich godziny dostosowane są do poziomu hałasu pobliskich koncertów) będzie można posłuchać muzyki granej przez DJa, która wprowadzać będzie w kolejne części spotkania. Dla tych, którzy na terenie festiwalu chcieliby spokojnie poczytać, tuż obok Kawiarni Literackiej stanie – cieszący się dużym zainteresowaniem już podczas zeszłorocznej edycji festiwalu – Domek Czytelniczy.

Spotkania w naszej Kawiarni Literackiej poprowadzą: Sylwia Chutnik – pisarka, kuratorka Kawiarni Literackiej, współprowadząca program Barłóg Literacki, Karolina Sulej – dziennikarka i pisarka, współprowadząca program Barłóg Literacki i Adam Szaja – dziennikarz, prowadzący blog smakksiazki.pl.

PROGRAM: 

17.30 Czytanie z akompaniamentem – Marcin Kącki / Pokusa

19.30 Dyskusja „Czasami gotuję” z udziałem Marty Dymek i Magdaleny Trojanowskiej
Prowadzenie: Sylwia Chutnik, Karolina Sulej

22.00 Dyskusja „Czasami piszę piosenki” z udziałem Natalii Fiedorczuk, Andrzeja Zamenhofa oraz Lecha Janerki
Prowadzenie: Sylwia Chutnik, Karolina Sulej, Adam Szaja

16.10 Dyskusja „Czasami idę do łóżka” z udziałem Marty Niedźwiedzkiej i Wojciecha Szotach
Prowadzenie: Sylwia Chutnik, Karolina Sulej

17.30 Dyskusja „Czasami zabijam” z udziałem Katarzyny Puzyńskiej i Wojciecha Chmielarza
Prowadzenie: Adam Szaja

19.30 Czytanie z akompaniamentem – Zyta Rudzka / Sorja Morja

22.00 Słuchowisko na żywo: Leopold Tyrmand „Zły” / Biblioteka Akustyczna

16.10 Dyskusja „Czasami mnie filmują” z udziałem Magdaleny Grzebałkowskiej i Jakuba Żulczyka
Prowadzenie: Karolina Sulej, Adam Szaja

17.30 Dyskusja „Czasami zadaję pytania” z udziałem Magdaleny Kicińskiej, Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza
Prowadzenie: Sylwia Chutnik, Karolina Sulej

19.30 Czytanie z akompaniamentem – Magdalena Grzebałkowska / Side One

Nie ma więcej wpisów