AlterFest to impreza, która rozpoczęła się w 2012 roku w Mysłowicach, w zamyśle mając choć trochę zastąpić utratę OFF Festivalu na rzecz Katowic i wspomóc lokalną scenę muzyczną. Pomysł z roku na rok ewoluował coraz bardziej, zmieniając zarówno miejsce wydarzenia, czas jego trwania i formułę. Tym razem alterfestowa załoga przynosi nam dwudniowe wydarzenie z masą dobrze rozpoznawalnych przedstawicieli alternatywnej sceny krajowej.

W ciągu lipcowego weekendu zaprezentuje się aż dwunastu artystów, a część z nich mysłowiczanom i wszystkim zapoznanym z ofertą tego małego festiwalu powinna być dobrze znana. Do Mysłowic powraca bowiem hiphopowy duet Małe Miasta, ale także Baasch promujący swój zeszłoroczny album „Grizzly Bear With A Million Eyes”.

Ciekawym wydarzeniem będzie występ dawno niesłyszanego i niewidzianego Iowa Super Soccer. Mysłowicka grupa założona w 2004 roku wydała dziesięć lat temu swój debiutancki album, aby zgodnie z tytułem jego następcy z 2010 roku („Stories Without Happy Ending”) zniknąć ze sceny. Pojawią się też m.in. Wczasy, dla których będzie to przystanek letniej trasy koncertowej obejmującej tylko kilka miast. Panowie ze swoim tegorocznym debiutem „Zawody” i wydaną w 2017 roku świetną EP-ką „1000 problemów” wniosą swoim występem nieco bardziej szczerych i brutalnych prawd o życiu.

W piątek 20 lipca od godziny 19:00 wystąpią Bukowicz, warszawski duet elektroniczno-wokalno-gitarowy ŻAL, grupa Trupa Trupa, Baasch, The Dumplings Iowa Super Soccer. Natomiast dzień później będzie można usłyszeć i zobaczyć show Wojtka Szczepanika, zespołu Wczasy, łodzian z L.Stadt, duetu Małe Miasta, BOKKA czy CARSKY. Dodatkowo

W ciągu ostatnich sześciu lat na scenie AlterFest wystąpiła rzesza dobrze znanych przedstawicieli krajowej muzyki jak m.in. Gaba Kulka, We Draw A, Król, Rebeka, Hatti Vatti, Mikromusic, Fair Weather Friends, a także Łagodna Pianka, Coals czy Oxford Drama.

Tegoroczny AlterFest Mysłowice odbędzie się w Kościele Ewangelickim, w dniach 20-21 lipca. Karnet dwudniowy na to wydarzenie to koszt 60 złotych, natomiast cena pojedynczych wejściówek na każdy z poszczególnych dni wynosi 40 złotych.

Nie ma więcej wpisów