Zachwycił wszystkich podczas before World Wide Warsaw, niecały rok później wraca do stolicy z nowym materiałem.

Ross From Friends, czyli Felix Weatherall, to młody producent muzyki elektronicznej z Londynu. Polskiej publiczności szczególnie wpisał się w pamięć, gdy swój materiał, w towarzystwie dwóch innych muzyków, zaprezentował w kinie Luna podczas before World Wide Warsaw. Wtedy dzielił scenę z grającym później duetem Bicep, a cały taneczny wieczór na długo pozostał w pamięci fanów house. Od tego czasu Brytyjczyk nie próżnował. Premierę miała jego nowa EP-ka, a lada chwila światło dzienne ujrzy pełnowymiarowy album. Właśnie w ramach promocji „Family Portrait”, które ukaże się nakładem Brainfeeder, artysta odwiedzi Warszawę.

Dlaczego więc warto 20 października znaleźć się w klubie Smolna? Felix jest jednym z przedstawicieli coraz popularniejszego nurtu outsider house. Wraz z nim na popularność trendu wpływają m. in. DJ Boring, Kórnel Kovacs, Mall Grab czy DJ Seinfeld. Outsider house rezygnuje z krystalicznej produkcji na rzecz nieoszlifowanych miękkich sampli lekko unoszących się w tanecznej otoczce, czasem funkującej, innym razem głęboko elektronicznej. Ross From Friends od siebie dodaje sporą dozę rozwiązań nieoczywistych – w postaci balearic beatu albo synthwave przewijających się między głównymi motywami kompozycji.

Stąd też spodziewać się można nieskrępowanej zabawy. Artysta wystąpi prawdopodobnie w towarzystwie saksofonisty i gitarzysty, którzy z każdego utworu są w stanie wydobyć jeszcze więcej energii, elektroniczny set zamieniając w koncert z krwi i kości. Obecność na Smolnej jest więc obowiązkowa. Bilety, w cenie 30 PLN, można nabyć m. in. tutaj.

Nie ma więcej wpisów