MY BABY żywiołowymi koncertami szturmem podbili sceny w klubach i na festiwalach na całym świecie, w tym w Polsce. Przed kolejną wizytą w naszym kraju holenderski zespół prezentuje nowy singiel zapowiadający kolejny album – „In The Club”.

MY BABY to trio, które w swojej muzyce łączy blues, funk i psychodelię. Muzyków inspirują afrykańskie rytuały jak i muzyka gospel. Wypadkowa tych fascynacji to interesujące i energiczne brzmienie.

Projekt tworzy rodzeństwo z Holandii: Cato Van Dyck (wokal) oraz Sheik (perkusja). Skład uzupełnia pochodzący z Nowej Zelandii gitarzysta Daniel „daFreez” Johnston. Za sobą mają wyprzedane koncerty podczas trasy w Europie oraz występy na festiwalach na całym świecie, w tym na Glastonbury, Pinkpop, Bestival, Down The Rabbit Hole czy Pohoda Festival.

W Polsce mogliśmy zobaczyć ich podczas tegorocznego Enea Spring Break Festival, gdzie ich występ spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem.„In The Club” zapowiada najnowszą płytę MY BABY, która ma ukazać się w październiku. W ramach promocji wydawnictwa zespół znów wystąpi w Polsce. Koncerty odbędą się 7 grudnia w krakowskiej Alchemii, 8 grudnia w warszawskiej Hydrozagadce i 9 grudnia w poznańskiej Meskalinie.

Nie ma więcej wpisów