Brytyjskie trio, które skradło serca publiczności podczas OFF Festivalu w 2016 roku, pojawi się na jedynym koncercie klubowym w Polsce.

Sarah, Gus i Jamie wspólnie grają od przeszło siedmiu lat, a większą rozpoznawalność zdobyli trzy lata później. Ich utwór „Flamingo” wzbogacił składankę Ryana Hemswortha „shh#ffb6c1”. Do teraz piosenka zebrała blisko 20 milionów odsłon na Youtube i stała się ucieleśnieniem lekkości, której tak wielu poszukuje w bezpretensjonalnej muzyce. Okraszona wpływami j-popu i bubblegum bassu kompozycja została oparta na niezwykle prostym pomyśle, ale wzbogacono ją mnóstwem ozdobników.

Kolejne single, równie lekkie i intrygujące, były zapowiedzią albumu „Bonito Generation”. Tuzin urokliwych piosenek, wśród których znalazła się kolejna, stanowiąca, dosłownie i w przenośni, trampolinę do dalszej kariery. „Trampoline” nie tylko cieszyła motoryczną, electropopową warstwą dźwiękową, ale również przywoływała wspomnienia z dzieciństwa, z miejsca wdzierając się do serc fanów.

Nikt jednak nie mógł się spodziewać, że Kero Kero Bonito to zespół, który nie tylko jest w stanie bezbłędnie trafiać swoim przekazem i sposobem komponowania do słuchaczy, ale również poszukuje czegoś nowego w całkowicie odmiennych rejonach. W lutym ukazał się singiel „Only Acting”, który przedstawił inną twarz Brytyjczyków. Do gry weszły gitary i perkusja, co poskutkowało tym, że radosny wstęp utworu szybko przeradza się w noise popową burzę rozjaśnianą wokalem Sarah. Eksperymentalne wtręty dobitnie udowodniły, że artyści chcą pokazać się z innej strony. Taką szansą okazała się EP-ka „TOTEP”, idealnie wyważony zbiór czterech utworów, z których żaden nie ma wiele wspólnego z poprzednimi dokonaniami grupy. Kontynuacją tej drogi jest singiel „Time Today”, zapowiadający album „Time ‚n’ Place”.

Data jego premiery nie jest jeszcze znana, ale światło dzienne ujrzy zapewne jeszcze przed światową trasą, w którą rusza zespół. Jej początek już 11 września, a wiele koncertów na ten moment jest wyprzedanych. Zespół nagrał nawet utwór, który wyraża euforię spowodowaną niemal codziennym koncertowaniem. Jednym z przystanków tria będzie Warszawa. Kero Kero Bonito wystąpią 29 listopada na Smolnej. Jak pokazuje chociażby to nagranie, można spodziewać się aranżacji starszych utworów na nową modłę. Bilety, w cenie 49 PLN, można kupić m. in. tutaj. Koncert organizuje agencja Follow the Step.

Nie ma więcej wpisów