Kilkoro artystów dołączyło do wrocławskiej i warszawskiej edycji festiwalu. Pojawiła się też nowa, przejrzysta strona internetowa i dokładna rozpiska godzinowa.

Avant Art Festival odbędzie się pod koniec września we Wrocławiu i na początku października w Warszawie. Programy obu edycji w niektórych miejscach są podobne, choć nie identyczne. Muzycznym wydarzeniom towarzyszyć będą filmy, krążące jednak blisko dźwiękowej tematyki. Do ogłoszonych już artystów dołączyło grono kolejnych, domykając zarazem program imprezy.

We Wrocławiu, obok Wolf Eyes, 27 września wystąpi również polska formacja Merkabah. Warszawiacy na zeszłorocznej płycie „Million Miles” zaprezentowali odmienną, ciekawą prog rockową konwencję, z wysuniętym na pierwszym plan jazzem. Cały wieczór będzie więc utrzymany w podobnej muzycznej atmosferze. Dzień później, również podczas koncertu w Centrum Sztuki Impart, obok ogłoszonych już Lotto, Micka Harrisa, East Mana i Stormfielda, swój live zaprezentuje FOQL. Pod tym pseudonimem kryje się Justyna Banaszczyk, polska producentka techno, której sety raz bywają przytłaczająco mroczne, a innym razem mocno eksperymentalne.

Warszawa wzbogaciła się o nieco więcej nazwisk. 4 października w Centrum Praskim Koneser swój set zagra B.yhzz, warszawski DJ i producent eksperymentujący z post-industrialem. Piątkową noc w tej samej lokacji powiększa dwoje artystów. Shygirl, jedna z najciekawszych debiutantek, autorka tegorocznej EP-ki „Cruel Practice”, która w zaledwie trzynaście minut podsumowuje mnóstwo trendów współczesnej elektroniki, łatwo nawiązując nić porozumienia z tą sprzed dekady (echa burialowego 2-stepu). Saint P wystąpi natomiast z East Manem, dzięki czemu na scenie powstanie duet utalentowanego producenta grime z nie mniej wartościowym MC. Ten sam dzień to również Yves Tumor z jednym z pierwszym koncertów promujących najnowszy album, Lotic, We Will Fail i Errorsmith.

Kolejny dzień przeniesie uczestników do Powidoków. Tam cała plejada nowych artystów, którzy zaprezentują się obok ogłoszonego wcześniej Lakkera. DJ Lag przeniesie w świat nieposkromionego afrykańskiego basu, Lutto Lento, znany m. in. ze skomponowania muzyki do filmu „Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka, zaskoczy skrupulatnie skonstruowanym DJ setem, podobnie jak ISNT, polska miłośniczka industrial techno i autorka tegorocznego albumu „World is full of electric chairs”.

Festiwal doczekał się również zaktualizowanej strony internetowej, dostępnej pod tym linkiem. Można na niej znaleźć szczegółowe informacje o artystach, ale też dokładne godzinowe rozpiski poszczególnych wydarzeń. Ciągle w sprzedaży są zarówno karnety (Wrocław – 99 PLN i Warszawa – 129 PLN), jak również bilety na pojedyncze wydarzenia. Można również zakupić karnet na pokazy filmowe (Wrocław i Warszawa – 50 PLN).

Nie ma więcej wpisów