Sezon letnich festiwali już minął, jednak fanów muzyki elektronicznej czeka w tym roku jeszcze przynajmniej jedno bardzo ważne wydarzenie. 3 listopada w warszawskiej hali Torwar podczas pierwszej edycji multimedialnego festiwalu Undercity wystąpią m.in. Dixon, Dubfire i Recondite, a  do line-upu imprezy właśnie dołączyło kolejnych 10 artystów na czele z Adamem Beyerem i Honey Dijon.

Adam Beyer to jedna z najpopularniejszych postaci w świecie elektroniki oraz twórca działającej od ponad 2 dekad wytwórni Drumcode, która wydała na świat mnóstwo hitów m.in. od takich producentów, jak Joseph Capriati, Sam Paganini, Amelie Lens, Maceo Plex czy Alan Fitzpatrick. Artystów związancych z labelem można zresztą usłyszeć również na imprezach i showcase’ach sygnowanych marką Drumcode na całym świecie.

Jeśli Adama Beyera można nazwać weteranem sceny, tak Honey Dijon zdecydowanie jest jej wielkim objawieniem. Artystka od jakiegoś czasu zachwyca fanów niesamowitą energią i świetną house’ową selekcją, którą doceniają nie tylko wielbiciele muzyki elektronicznej, ale również postacie ze świata sztuki i mody. Warto zaznaczyć, że występ Honey Dijon był jednym z najlepszych podczas tegorocznego festiwalu Audioriver.

Świetnie podczas setów na żywo sprawdzają się również Catz N Dogz, czyli polski duet cieszący się międzynarodową sławą. Grzegorz i Wojciech w swoim producenckim dorobku mają m.in. 3 pełnowymiarowe albumy i remiksy dla takich wykonawców, jak Róisín Murphy czy Disclosure. Z kolei świeżo po wydaniu debiutanckiego krążka jest inny duet – Woo York, któryego hipnotyczna i mroczna muzyka zdobyła uznanie tak szanowanych wytwórni, jak Afterlife, Soma czy Dystopian.

Cenionym producentem, który bardzo dobrze sprawdza się również w remiksowaniu utworów innych artystów jest Konstantin Sibold – przerobione przez niego kawałki m.in. od Red Axes czy WhoMadeWho były odtwarzane w setach największych gwiazd brzmień techno i house. Wielki talent produkcyjny to również Jacques Greene, który wcześniej remiksował m.in. kultowe Lotus Flower autorstwa Radiohead, a w ubiegłym roku wydał bardzo dobry album pt. „Feel Infinite”.

Wśród ogłoszonych zagranicznych artystów są również Davis i Roland Appel. Pierwszy z nich został doceniony m.in. przez kultową wytwórnię Innervisions, która umieściła jego utwór pt. „Blind” w swoim katalogu w ramach cyklu Secret Weapons. Z kolei drugi z wymienionych producentów miał okazję współpracować chociażby z Aus Music czy Life and Death.

W szerokim składzie Undercity 2018 nie mogło także zabraknąć przedstawicieli lokalnej czołówki artystów. Leon to doskonały DJ i bardzo doświadczona postać, która miała wielki wpływ w promowaniu i rozwijaniu polskiej sceny m.in. przez zaangażowanie w festiwal Audioriver i mnóstwo innych wydarzeń. Wielkie doświadczenie i setki imprez ma za sobą również Diana D’Rouze, czyli jedna z najważniejszych polskich DJ-ek od wielu lat.

Pełny line-up Undercity 2018:

Adam Beyer, Catz ‚n Dogz , Davis, Diana D’Rouze, Dixon, Dubfire, Extrawelt live, Honey Dijon, Jacques Green, Joris Voorn, Kas:st live, Kollektiv Turmstrasse dj set, Konstantin Sibold, Leon, Matrixxman b2b Ø [Phase], Nastia, Randomer, Recondite live, Roland Appel, Roman Poncet, Woo York live, Xhin

Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem strony www.undercity.pl oraz u dystrybutorów – Biletomat.pl, Eventim, eBilet, Going i GoOut.pl.

Nie ma więcej wpisów