Jeden z najciekawszych warszawskich klubów zapowiada program urodzinowego miesiąca.

Październik rozpocznie się od świętowania. Weekend piątego i szóstego października przyniesie urodzinową imprezę, pierwszy rok Jasnej 1 na klubowej mapie Warszawy. Z tej okazji w piątek wystąpi Jacek Sienkiewicz, szef wytwórni Recognition Records i jedna z najważniejszych postaci polskiego techno, obecna na scenie od prawie dwóch dekad. Jacek przygotuje specjalny set dedykowany Jasnej. Tego wieczora poza nim wystąpią rezydenci i przyjaciele klubu: Chino, Private Press, Dtekk, MKO, Cyryl i dzuma. Dzień później świętowanie będzie nadal trwało, a to za sprawą duetu Marvin & Guy. Włosi, reprezentanci Life of Marvin i Life and Death, rozgrzeją parkiet muzyką, którą sami określają jako „groovy techno”, będącą w istocie połączeniem disco (czasem z przedrostkiem italo) i house. Obok nich pojawią się Eltron, Komitet Obrony Disco (Pitti Schmitti i Kovvalsky), Ola Teks i Gemini Brothers aka fictiv, właściciele rumuńskiego Control Club, minimalistycznie podchodzący do muzyki klubowej.

Kolejny weekend przyniesie ciekawe muzyczne kooperacje. W ramach współpracy z Furią do Polski przyjedzie Symmetrical Behaviour, duet, który tworzą VSK i Conrad Van Orton (CVO). Swoim live actem artyści promują materiał „Biology, Behaviour & Disorder” wydany dzięki Soma Recordings. VSK wystąpi również solo z kończącym imprezę dj setem, a skład dopełni Michał Jabłoński, związany z warszawską sceną performer, który niedawno trafił pod skrzydła VSK. Następny dzień należeć będzie do wytwórni The Very Polish Cut Outs. Kultowy label, kojarzony z elektronicznymi edycjami starych polskich piosenek, zaprezentuje wówczas swój showcase, podczas którego wystąpią Bisti & Karol Aleksander, Holiday 80, Pejzaż, Schmoltz, Soul Service i The Very Polish Cut Outs Soundsystem. Warto wpaść, choćby tylko z powodu Bartosza Kruczyńskiego (Pejzaż), autora świetnego albumu „Ostatni dzień lata”.

Przedostatni weekend października pozwoli rozgościć się na Jasnej 1 imprezie Move Mózg i projektowi Bóg Jest W Techno. Ta pierwsza przenosi się z Mózgu Powszechnego i zostanie przywitana specjalnie przygotowanymi nowymi dekoracjami, światłami i DJ-setami, które przygotują organizatorzy wydarzenia, Ola Teks i Cyryl, oraz Credit 00 z Niemiec. Natomiast ten drugi projekt zaprosił do Polski tajemniczego producenta o pseudonimie SNTS. Miłośnik syntezatorów modularnych, który w swoich mrocznych, plemiennych kompozycjach umieszcza również zmodulowane dźwięki gitary czy automaty perkusyjne, w tym roku podzielił się EP-ką „Cruel Opacity”. Skład soboty dopełni live set Septa oraz BYLLY, Sienn i Move Move.

Miłośnicy niespodzianek i świeżości powinni już teraz wyczekiwać ostatniego weekendu października. W piątek odbędzie się before przed Revive Festival z gwiazdą, której tożsamość będzie można poznać dopiero po wejściu do klubu. Zadebiutuje ona w Warszawie i dostarczy sporo radości miłośnikom acid techno. Za to sobota będzie stała pod znakiem stolicy Izraela, bowiem jest to pora na kolejną odsłonę Radio Tel Aviv, tym razem w kooperacji z PAG TLV. Wystąpią m. in. Alex Levin, Gili Ellash, Oron K, E-Bony czy K.O.D., a wszystko uświetnią występy najlepszych tancerzy i performerów z Izraela.

Większość wydarzeń rusza o 23:00 i trwać będzie do rana, ale dokładne szczegóły sprawdzać można na bieżąco tutaj. Bilety na poszczególne eventy będą dostępne do zakupu na bramce.

Nie ma więcej wpisów