Po powrocie z największych europejskich i brytyjskich festiwali MY BABY rozpoczynają jesienno-zimową trasę po klubach od premiery nowego albumu. 5 października ukazał się album „MOUNAIKI ~ By the Bright of Night”. W ramach promocji wydawnictwa zespół wystąpi na trzech koncertach w Polsce.

Na albumie „MOUNAIKI ~ By the Bright of Night” hipnotyczny wokal Cato van Dyck przeplata się z psychodelicznymi gitarami, głębokim basem i plemiennymi beatami. Ta płyta to kolejny krok w niekończącej się podróży MY BABY, gdzie pierwotne brzmienia łączą najróżniejsze muzyczne gatunki. Pochodzący z płyty pierwszy singiel „In The Club” – mieszanka disco, funku, muzyki trance’owej i bluegrass trafił na rotację rozgłośni BBC i podbił holenderskie listy przebojów. 

– Sposób w jaki tworzymy muzykę pozwala nam na dużą różnorodność stylistyczną. Poruszamy się po wyimaginowanym labiryncie, przemieszczamy się przez różne epoki… Wpadamy do przesiąkniętych jazzem lat 20., amerykańskiej stylistyki lat 30., czy ścieżek filmowych z filmów noir z lat 40. – opowiada wokalistka Cato.

MY BABY to trio, które w swojej muzyce łączy blues, funk i psychodelię. Muzyków inspirują afrykańskie rytuały jak i muzyka gospel. Wypadkowa tych fascynacji to porywające brzmienie. MY BABY tworzy rodzeństwo z Holandii: Cato Van Dyck (wokal) oraz Sheik (perkusja). Skład uzupełnia pochodzący z Nowej Zelandii gitarzysta Daniel „daFreez” Johnston. Za sobą mają wyprzedane koncerty podczas trasy w Europie oraz występy na festiwalach na całym świecie, w tym na Glastonbury, Pinkpop, Bestival, Down The Rabbit Hole czy Pohoda Festival. W Polsce mogliśmy zobaczyć ich podczas tegorocznego Enea Spring Break Festival, gdzie ich występ spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem.

W ramach promocji wydawnictwa „„MOUNAIKI ~ By the Bright of Night” zespół MY BABY znów wystąpi w Polsce. Koncerty odbędą się 7 grudnia w krakowskiej Alchemii, 8 grudnia w warszawskiej Hydrozagadce i 9 grudnia w poznańskiej Meskalinie.

Nie ma więcej wpisów